کرایه تاکسی‌های اینترنتی افزایش می‌یابد؟

دوشنبه 25 آذر 98 ساعت 13:18
کرایه تاکسی‌های اینترنتی افزایش می‌یابد؟

اظهارات بعضی از رانندگان تاکسی اینترنتی حاکی از ریزش رانندگان این صنف دارد و براساس سخنان مدیرعامل اسنپ، تاکسی‌های آنلاین به دنبال افزایش نرخ کرایه‌ها مطابق با افزایش نرخ بنزین هستند.

نزدیک به یک ماه قبل، از ساعت ۲۴ روز ۲۴ آبان ماه نرخ بنزین گران شد و قیمت این سوخت پرمصرف رشد ۲۰۰ درصدی کرد.قیمت هر لیتر بنزین آزاد از هزار تومان به سه هزار تومان رسید. دولت دلیل گرانی بنزین را برای جلوگیری از قاچاق شدن آن، تناسب نرخ با کشورهای دیگر و به ویژه کشورهای همسایه، پایین آوردن بنزین و آلودگی هوا عنوان کرد.

در مورد بنزین مصرفی رانندگان تاکسی‌های اینترنتی قرار شد مجموع پیمایش آنها در تاکسی‌های اینترنتی محاسبه و تا سقف ۳۰۰ لیتر پرداخت می‌شود؛ به طوری که برای پیمایش هرصد کیلومتر، دولت هفت لیتر بنزین به رانندگان تخصیص می‌دهد.

در همان روزهای ابتدایی گران شدن بنزین پیش‌بینی می‌شد به دلیل ماهیت فعالیت تاکسی‌های آنلاین، این بخش از حمل‌ونقل بیشترین تأثیر را متحمل شود.

میلاد منشی‌پور، مدیرعامل شرکت تپ‌سی در همان زمان برای حمایت از رانندگان مشغول فعالیت در این شرکت گفت: به دنبال افزایش قیمت بنزین و نگرانی رانندگان این شرکت از افزایش هزینه‌های جاری به همین خاطر تصمیم گرفتیم برای حمایت از آنها، بخشی از درآمد خود را به آنها اختصاص دهیم.

اختصاص یک سوم درآمد از سفرها به مدت یک هفته به سفیران از جمله اقدامات این شرکت بود. تپسی همچنین در تاریخ‌های ۲۷ و ۲۸ آبان، برای کمک به به رانندگان مشغول به کار در این تاکسی اینترنتی، به ازای هر لیتر مصرفی، مبلغ ۱۵۰۰ تومان به صورت وام و ۵۰۰ تومان پاداش بلاعوض اختصاص می‌دهد.

یکی از رانندگان تاکسی‌های اینترنت اخیراً گفته است: «با این قیمت بنزین دیگه نمی‌صرفه که تو این کار بمونیم. من چند تا از راننده‌ها رو می‌شناسم که به دلیل گرون شدن بنزین این کا رو رها کردند.»

به نظر می‌رسد تعداد رانندگان تاکسی‌های اینترنتی طی یک ماه گذشته کاهش یافته است اما پیگیری‌ها برای اطلاع ‌رسانی این شرکت‌ها از وضعیت تعداد رانندگان به نتیجه نرسید.

اما ژوبین علاقبند، مدیرعامل اسنپ، در این مورد گفت: در خصوص افزایش منطقی کرایه‌ها با وزارت کشور و وزارت صنعت، معدن و تجارت در حال صحبت و مذاکره هستیم تا به اندازه تأثیر افزایش نرخ بنزین افزایش نرخ داشته باشیم. این موضوع از سوی مسئولان در حال بررسی است.

تسنیم

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar