۴۰ هزار تاکسی فرسوده در تهران تردد دارند

پنج شنبه 3 آذر 01 ساعت 14:10
۴۰ هزار تاکسی فرسوده در تهران تردد دارند

عضو شورای شهر تهران گفت: ۴۰ هزار دستگاه تاکسی فرسوده در تهران تردد دارند و شهرداری در حوزه نوسازی تاکسی‌های فرسوده باید عملکرد رضایت‌بخش‌تری داشته باشد.

صداوسیما، میثم مظفر درخصوص وضعیت نوسازی تاکسی‌های فرسوده در پایتخت گفت: شورای شهر به شدت از عملکرد شهرداری در زمینه نوسازی ناوگان تاکسیرانی ناراضی است و از حوزه حمل‌ونقل و سازمان تاکسیرانی انتظار داریم اهتمام جدی‌تری در این حوزه داشته باشند.

او تصریح کرد: از ۷۸هزار دستگاه تاکسی شهر تهران بیش از ۴۲ هزار تاکسی فرسوده و آمار بسیار نامناسبی است. این تاکسی‌ها پیمایش بسیار بالایی در سطح شهر تهران دارند و در افزایش آلودگی هوای پایتخت تاثیرگذار هستند

مظفر با بیان اینکه وقتی تاکسی فرسوده باشد کیفیت ارائه خدمات به شهروندان پایین می‌آید، گفت: رفتار راننده تاکسی متأثر از خودروی فرسوده و ایمنی خودرو هم تحت تاثیر این فرسودگی است؛ بنابراین انتظار از شهرداری تهران این است که در حوزه نوسازی ناوگان تاکسیرانی اقدام ویژه‌تری داشته باشد. بخشی از این نارضایتی هم ناشی از وضعیت تورمی است که در حوزه خودرو ایجاد شده و دولت و وزارت کشور باید کمک کنند و تسهیلات ویژه‌تری برای تسهیل ناوگان تاکسیرانی ارائه دهند.

به گفته این عضو شورای شهر تهران، دو خودروی پژو و سمندی که تحویل می‌شد متوقف شده و اکنون بحثی که مطرح می‌شود این است که دنا یا خودروهای دیگری جایگزین شود و هنوز تعیین تکلیف نشده و میزان وام هم باید افزایش پیدا کند تا بتواند جوابگوی قیمت خودروی جدید باشد.

عصرخودرو

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar