خودروسازان مجوز افزایش قیمت خودرو را ندارند

بروزرسانی در: شنبه 23 آذر 98 ساعت 16:39
خودروسازان مجوز افزایش قیمت خودرو را ندارند

وزیر صمت گفت: قیمت خودرو از طرف خودروسازان به هیچ عنوان افزایش پیدا نکرده است ضمن اینکه خودروسازان نمی‌توانند نرخ خودرو را افزایش دهند چون مجوز این کار را ندارند.

رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن تجارت، در خصوص قیمت خودروها گفت: قیمت خودرو از طرف خودروسازان افزایش پیدا نکرده است؛ افزایش قیمتی که در بازار شاهد هستیم منجر به التهاب شده است.

وزیر صمت افزود:  افزایش قیمت بنزین به صورت طبیعی بر همه چیز اثر گذاشته و نمی‌توان اثر آن را ندیده گرفت. ضمن اینکه افزایش قیمت خودرو در بازار آزاد هم مثل دیگر کالاها تحت تأثیر قرار گرفته‌ و به همین خاطر قیمت خودرو در بازار هم بر همین اساس افزایش یافته است.

رحمانی افزود: قیمت خودرو از طرف خودروسازان به هیچ عنوان افزایش پیدا نکرده است ضمن اینکه خودروسازان نمی‌توانند قیمت خودرو را افزایش دهند چون که مجوز این کار را ندارند.

وی گفت:‌ نه خودروساز و نه هیچ کدام از شرکت‌های دولتی و شبه دولتی حداقل تا آخر سال حق افزایش قیمت را ندارند.

وزیر صمت اظهار داشت: افزایش نرخ خودرو به خاطر تلاطم‌های بازار است. ولی ما در حال پیگیری این موضوع هستیم. این در حالی است که ما شاهد قیمت سازی در فضای مجازی هم هستیم به صورتی که یک فرد بدون داشتن خودرو، ۵ هزار آگهی فروش را به صورت صوری منتشر کرده تا قیمت سازی کند.

رحمانی افزود: تا شب عید چند ماه فرصت داریم. این در حالی است که دولت به صراحت اعلام کرده تا پایان سال هیچ کس حق افزایش قیمت را ندارد؛ البته رئیس‌ جمهور در مصاحبه‌ها و اظهار نظرهای خود اعلام کرده است که هیچ کس حق افزایش قیمت را ندارند.

وزیر صمت گفت:‌ اگر هر شرکت دولتی و شبه دولتی تغییر قیمتی را در اجناس، کالاها و محصولاتش داشته باشد حتماً تخلف کرده و با آن قاطعانه برخورد خواهیم کرد.

وی تصریح کرد:‌ ما به شدت با افزایش قیمت‌ها برخورد خواهیم کرد ضمن اینکه در زمینه کم فروشی هم که ذاتاً تخلف محسوب می‌شود هم وزارت صمت و هم سازمان تعزیرات حکومتی قاطعانه ورود کرده و با متخلفین برخورد خواهد کرد.

فارس

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar