مدیریت بازار با ثبت نام خودرو!

یکشنبه 20 بهمن 98 ساعت 11:42
مدیریت بازار با ثبت نام خودرو!

رئیس سازمان حمایت با ذکر اینکه هم اکنون دو خودروساز بزرگ کشور از تولید ۴ هزار خودرو تجاری و بدون نقص عبور کردند، گفت: خودروسازان ۳۰۰ هزار تعهد معوق دارند.

عباس تابش در خصوص دلایل آشفتگی بازار خودرو اظهار کرد: در واحد‌های تولیدی هیچگونه افزایش قیمتی نداریم اما، سوداگری‌هایی در بازار اتفاق می‌افتد که مربوط به بازی‌ها و سفته بازی‌های شبکه‌های مجازی است که در حال قیمت‌سازی هستند.

رئیس سازمان حمایت افزود: بخش دوم افزایش قیمت متأثر از حضور پول‌های سرگردان یا نقدینگی مازاد در دست مردم است، امن‌ترین بخش برای این افراد، معامله خودرو است و این موضوع تقاضای کاذب ایجاد می‌کند و باعث افزایش قیمت می‌شود.

وی با ذکر اینکه هم اکنون دو خودروساز بزرگ کشور از تولید ۴ هزار خودرو تجاری و بدون نقص عبور کردند، گفت: همچنین دیگر شرکت‌های سی کی دی کار، بیش از ۲۰۰ دستگاه تولید دارند و تمام سعی بر افزایش بیشتر تولید است.

تابش با ذکر اینکه برای ثبت نام خودرو در حال مدیریت هستیم، تاکید کرد: به دنبال تغییر مدل ثبت نام هستیم تا از تقاضای کاذب بازار جلوگیری کنیم همچنین به دنبال این هستیم تا به کمک متولیان شبکه‌های مجازی جلوی سفته بازی را بگیریم.

معاون وزیر صنعت در خصوص بازرسی از بازار خودرو بیان کرد: خودرو در موضوع بازرسی‌های سازمان حمایت چه از نظر نرخ و چه از نظر کیفیت تولید و حتی واردات قطعه قرار دارد.

وی در خصوص پیشنهاد خودروسازان و قطعه سازان برای فروش محصولات با نرخ حاشیه بازار برای کاهش قیمت گفت: اگر اجازه افزایش قیمت به خودروسازان داده شود وضعیت بدتر خواهد شد.

تابش با ذکر اینکه بر اساس اتفاق بازار نمی‌توانیم صحبت کنیم معیار سازمان حمایت اسناد و نرخ تمام شده است، افزود: سازمان حمایت بر اساس قانون می‌تواند یک سود متعارف به یک کالا اختصاص دهد و فروش محصول بالاتر از این سود گرانفروشی تلقی می‌شود، اگر بنا بر دلایلی دیگر، نرخ در کف بازار بالا است باید این دلایل را حذف کنیم.

معاون وزیر صنعت با تاکید بر اینکه تمام تعهدات معوق خودروسازان تا پایان خردادماه سال آینده به صفر می‌رسد، تصریح کرد: خودروسازان ۳۰۰ هزار تعهد معوق دارند.

وی اظهار کرد: بزرگ‌ترین اتفاق صنعت خودرو در وضعیت تحریمی این است که خودرو‌های کف انبار به صفر رسیده است.

رئیس سازمان حمایت تاکید کرد: با اصلاحاتی از جمله واگذاری، کوچک سازی، تأمین منابع و واگذاری سهام‌های اضافی خودروسازان طبق وعده وزیر صنعت تا آخر سال ۹۹ ساماندهی این صنعت را انجام دهیم..

تابش در خصوص پیش فروش خودرو توسط خودروسازان گفت: به ازای ایفای هر دو تعهد، اجازه یک پیش فروش به خودروسازان داده می‌شود که این موضوع به کم شدن تعهدات کمک می‌کند.

معاون وزیر صنعت با ذکر اینکه زمان تحویل این پیش فروش‌ها پس از تعهدات معوق است، افزود: البته در خودرو‌های آپشنال و با پلتفرم جدید که معوقات ندارند، خودروسازان می‌توانند فروش فوری و پیش فروش داشته باشند.

میزان

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar