نرخ دلار باعث افزایش قیمت خودروهای وارداتی شد

یکشنبه 26 اردیبهشت 00 ساعت 18:18
نرخ دلار باعث افزایش قیمت خودروهای وارداتی شد

با افزایش نرخ دلار در بازار امروز، ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰، خودروهای وارداتی  امروز رشد قیمت را تجربه کردند.

براساس ارزیابی بازار خودرو، وارداتی‌ها امروز با رشد ۵۰ تا ۱۲۴ میلیونی روبه‌رو بودند که در برخی از خودروها میزان کارکرد بر قیمت خودرو اثر گذار بوده است.

افزایش قیمت در بازار وارداتی‌ها در حالی امروز رقم خورد که هفته گذشته همزمان با نزولی شدن نرخ دلار بازار وارداتی‌ها با افت قیمت همراه شد، اما در هفته جاری این روند شکل معکوس به خود گرفت و علاوه بر رشد نرخ دلار بازار خودروهای وارداتی نیز افزایشی شد.

به گفته فعالان بازار خودرو علاوه بر افزایش نرخ دلار، عدم تحقق (انتظارات مثبت از مذاکرات وین) نیز بر این روند اثر گذار بوده است و باعث شده تا بازار خودروهای وارداتی ها با رشد قیمت مواجه شوند.

از طرفی دیگر فعالان بازار بر این نکته نیز تاکید می‌کنند که در ابتدای سال جاری بازار خودروهای وارداتی نسبت به هفته‌های آخر سال گذشته افت قیمت قابل توجهی را تجربه کردند که با این شرایط اصلاح قیمت چندان دور از ذهن نبود.

قیمت برخی از وارداتی در بازار

به گفته فعالان بازار خودرو، عوامل مذکور باعث شده تا بازار خودرو با ابهام بسیاری مواجه شود که این امر سردرگمی خریداران را به همراه داشته است.

اما خودروهای وارداتی امروز با چه قیمتی در بازار معامله شدند؟

ارزیابی بازار نشان می‌دهد، آزرا مدل ۲۰۱۹ که چند ماهی است وارد بازار خودروهای وارداتی شده امروز با رنگ مشکی و با کارکرد ۱۸ هزار کیلومتر با قیمتی در حدود دو میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان در بازار معامله شد که نسبت به هفته گذشته رشدی حدود ۱۰۰ تا ۱۳۰ میلیون تومانی داشته است.

از سوی دیگر رنگ سفید این خودرو که هفته گذشته در بازار موجود نبود امروز با قیمت دو میلیارد و ۲۸۰ میلیون تومان در بازار معامله شد.

از دیگر خودروهایی وارداتی می‌توان به رنوتالیمسان مدل ۲۰۱۸ اشاره کرد. این خودرو امروز با کارکرد ۲۰ هزار کیلومتر در بازار با قیمت یک میلیارد و ۳۶۰ میلیون تومان خرید و فروش شد و با این شرایط نسبت به هفته گذشته رشدی ۱۱۰ میلیونی را تجربه کرد.

اما النترا مدل ۲۰۱۸ صفر کیلومتر که از آن می‌توان به عنوان یکی از خودروهای پرطرفدار در بازار یاد کرد، امروز در بازار با قیمت یک میلیارد و ۱۸۰ میلیون معامله شد و رشد ۸۰ میلیونی قیمت را داشت.

از طرفی دیگر میتسوبیشی اوتلندر بدون کارکرد نیز که از آن می‌توان به عنوان یکی از خودروهای شاسی بلند جدید در بازار یاد کرد، امروز با رشد ۵۰ میلیون تومانی نسبت به هفته گذشته با قیمت یک میلیارد و ۸۵۰ میلیون تومان در بازار معامله شد.

اما توسان IX35‌ مدل ۲۰۱۷ با کارکرد ۳۵ هزار کیلیومتر نیز امروز با قیمت یک میلیارد و ۳۷۴میلیون تومان در بازار خرید و فروش شد و نسبت به هفته قبل رشد ۱۲۴ میلیونی را تجربه کرد.

 

نرخ دلار باعث افزایش قیمت خودروهای وارداتی شد

 

اقتصادنیوز

 

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar