وزیر صنعت پیگیر دلیل افزایش قیمت محصولات ایران خودرو شد

چهارشنبه 9 مرداد 98 ساعت 13:13
وزیر صنعت پیگیر دلیل افزایش قیمت محصولات ایران خودرو شد

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: یکی از خودروسازان افزایش قیمت داشتند ولی بعد هم اطلاعیه دادند که اشتباه سیستمی بوده؛ بنده هم به سازمان حمایت دستور دادم که موضوع را بررسی کند تا ببیند واقعاً اشتباه سیستمی بوده یا تصمیمی پشت آن بوده است.

رضا رحمانی در حاشیه نشست هیات دولت و در جمع خبرنگاران گفت: امروز گفته شد که یکی از خودروسازان افزایش قیمت داشتند ولی بعد هم اطلاعیه دادند که اشتباه سیستمی بوده؛ بنده هم به سازمان حمایت دستور دادم که موضوع را بررسی کند تا ببیند واقعاً اشتباه سیستمی بوده یا تصمیمی پشت آن بوده است.

وی ادامه داد: حتماً اگر برخلاف مصوبات تصمیم به افزایش قیمت داشتند برخورد می‌کنم و اگر اشتباه سیستمی هم باشد باز هم بررسی می‌کنیم چون که ما هیچ مصوبه‌ای برای فزایش قیمت نداشتیم.

وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین در مورد افزایش قیمت مرغ گفت: وزارت جهاد توضیحات لازم را در این مورد دادند. روزهای گذشته نوساناتی وجود به وجود آمده و الان ستاد تنظیم بازار مصوبه‌ای داشته که پیگیری می‌شود تا ان‌شا‌الله قیمت را بر اساس مصوبه معقول کنیم.

وی افزود: آن زمان وزارت جهاد و اتحادیه‌های مربوطه درخواست افزایش ۱۴ هزار تومانی مرغ را داشتند اما بر اساس محاسباتی که انجام شد دیدند زیر آن برای تولید کننده صرف نمی‌کند. ستاد تنظیم بازار با همه آنالیزها بررسی کرد و ۱۲ و ۹۰۰ را تصویب کرد اینکه قیمت فعلاً نوسان دارد بخشی ناشی از عرضه و بخشی ناشی از سوءاستفاده‌ها است.

وزیر صمت با ذکر اینکه سازمان حمایت از مصرف‌کننده و سازمان تعزیرات در حال پیگیری قیمت مرغ هستند، راجع به قیمت روغن موتور که با مصوبه ستاد تنظیم بازار افزایش قیمت ۷۰ درصدی داشته، گفت: ارائه قیمت بیشتر از مصوبه بدون شک خلاف است و حتماً برخورد میدانی انجام می‌شود.

رحمانی در خصوص برنامه کلی جلوگیری از قیمت خودرو با ذکر اینکه برنامه کلی تثبیت قیمت است، افزود: در این باره چندین قدم اقدام لازم است که یکی از این اقدامات تولید است که خوشبختانه هم اکنون تولید پس از نوسانات به نسبت به حالت متعادلی رسیده و تولید مرتب در حال انجام است.

وی ادامه داد: با این وضع در هفته‌های گذشته قیمت خودرو سیر کاهشی داشته و مطمئن باشید ما هم با افزایش قیمت برخود خواهیم کرد.

وزیر صنعت معدن تجارت در خصوص مجوزهای وزارت صنعت  معدن به رمز ارزها با بیان اینکه هنوز مصوبه آن ابلاغ نشده است، گفت: تصمیم اولیه دولت این است که استخراج رمز ارزها به رسمیت شناخته شود ولی بهره‌برداری از آن نه، یعنی می‌توانند آن را استخراج و صادر کنند.

ایلنا

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar