درخواست افزایش مهلت زمان معاینه فنی

چهارشنبه ۱۶ اردیبهشت ۹۹ ساعت ۱۰:۵۹
درخواست افزایش مهلت زمان معاینه فنی

مدیرعامل شرکت ستاد مرکزی معاینه فنی خودروهای تهران از ارسال نامه‌ای به وزارت کشور برای افزایش مهلت زمان معاینه فنی برخی مدل‌های خاص خبر داد.

حسین مقدم با اشاره به ارسال نامه‌ای به وزارت کشور برای افزایش اعتبار مهلت معاینه فنی بعضی خودروها براساس سال تولید گفت: سال پیش در پی شیوع کرونا در کشور، پلیس اعلام کرد به مدت دوماه  تا ۱۵اردیبهشت ماه اعمال قانون در خصوص خودروهای فاقد معاینه فنی را متوقف خواهد کرد.

وی با ذکر اینکه این تصمیم پلیس باعث شد که در آستانه ۱۵اردیبهشت ماه شاهد شلوغی مراکز معاینه فنی باشیم، با اشاره به فرهنگ دقیقه نودی مردم گفت: در فروردین ماه روزانه تنها ۱۵۰۰ مراجعه به مراکز معاینه فنی انجام شد اما این مراجعات در روزهای آتی حتی به ۸۰۰۰ مراجعه هم رسید و این نشان می‌دهد که مردم علاقمند هستند دریافت برگه معاینه فنی را به هر دلیلی به روزهای آخر موکول کنند.

مقدم با ذکر اینکه پلیس اعلام کرده است که مجدداً عدم اعمال قانون در مورد خودروهای فاقد معاینه فنی را تا سوم خرداد تمدید کرده است ادامه داد: متولی معاینه فنی و مسائل مربوط به آن وزارت کشور است و  ما از رفتارهای یکسویه بعضی از نهادها گلایه مند هستیم چون که نتیجه این گونه تصمیمات بر دوش معاینه فنی خواهد بود و به همین خاطر در نامه‌ای که به وزارت کشور ارسال کرده‌ایم از آنها خواستیم در راستای کاهش ازدحام در مراکز معاینه فنی، زمان معاینه فنی برخی خودروها براساس سال تولید را تمدید کند.

وی افزود: مشخصاً در نامه قید کردیم که بهتر است در راستای کاهش ازدحام در مراکز معاینه فنی،‌ مهلت معاینه فنی خودروهای سال ۹۲ و ۹۳و حتی ۹۱ را به مدت سه ماه دیگر تمدید کنند یعنی به عبارت دیگر مهلت اعتبار معاینه فنی این خودروها به جای ۱۲ ماه، ۱۵ماه شود.

مقدم با ذکر اینکه از سال جاری خودروهای تولید شده در سال ۹۴ هم مشمول دریافت معاینه فنی هستند که نزدیک به ۲۰۰تا ۳۰۰ هزار خودرو را شامل می‌شود که به خاطر اهمیت اخذ معاینه فنی مشمول این نامه نمی‌شوند؛ افزود: خودروهای مدل ۹۱ تا ۹۳ سال گذشته هم معاینه فنی دریافت کردند و نواقص آنها کمتر است به همین خاطر تمدید سه ماهه اعتبار معاینه فنی آنها نسبت به خودروهای پرریسک تر بهتر است که البته این پیشنهاد به وزارت کشور به عنوان متولی معاینه فنی در کشور ارائه شده است و منتظر تصمیم آنها هستیم.

ایسنا

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar