پراید رتبه نخست را در انحراف فرمان و گازهای آلاینده دارد

شنبه 19 مرداد 98 ساعت 13:43
پراید رتبه نخست را در انحراف فرمان و گازهای آلاینده دارد

مدیرعامل ستاد مرکزی معاینه فنی خودروهای تهران اعلام کرد: خودرو پراید رتبه نخست را در انحراف فرمان و گازهای آلاینده دارد.

سید نواب حسینی ‌منش با ذکر این‌ که هم اکنون دو خودروی نیسان و پراید بیشترین آمار مردودی در آزمون‌های مراکز معاینه فنی را از آن خود کرده و رتبه اول را به دست آورده‌اند، تصریح کرد: خودروی پر تیراژ تولید داخلی، رتبه‌ اول را در مردودی از انحراف فرمان که نشان‌ دهنده‌ی جلوبندی ضعیف خودرو است به خود اختصاص داده است.

وی با اشاره به اینکه از ابتدای سال پیش تاکنون بیش از ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار خودرو برای دریافت برگه معاینه فنی به مراکز ۱۴گانه شهر تهران مراجعه کرده‌اند، اظهارکرد: ۲۷.۷ درصد مراجعات به مراکز  معاینه فنی شهر تهران مربوط به خودروی پراید است.

مدیرعامل ستاد مرکزی معاینه فنی خودروهای تهران در ادامه گفت: متاسفانه ۹ درصد از خودروهای پراید مراجعه‌کننده بیش از یک ایراد داشته‌اند که بر اساس آمار پس از انحراف فرمان، درصد مردودی پرایدهای مدل ۸۴ به بالا از تست آلایندگی  ۱۷ درصد و میزان آلایندگی خودروی پراید مدل ۸۴ به پایین ۴۸ درصد است.

به گفته حسینی‌منش، مردودی پرایدها در تست ناهمراستایی چرخ‌ها ۱۰.۵ درصد، در تست ترمز ۶ درصد و در تست کمک ‌فنر ۵.۷ درصد است.

وی به اظهارات رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی مبنی بر اینکه که از سال ۹۹ شماره‌گذاری خودرو سواری پراید متوقف می‌شود، اشاره کرد و گفت: بر اساس آمار ارائه‌شده از طرف پلیس راهور، ۳۴ درصد از جان‌باختگان و مجروحان حوادث رانندگی سوار بر خودروی پراید بوده‌اند که بیشتر به خاطر نقص انحراف فرمان و ترمز است چرا که در کوچک‌ترین واکنش، فرمان خودرو از دست راننده خارج می‌شود.

بنا براعلام روابط عمومی معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران حسینی‌منش گفت: نخستین پراید در سال ۱۹۸۸ در کمپانی فورد آمریکا تولید شد که پس از یک سال به خاطر غیراستاندارد بودن، خط تولید آن به کره فروخته شد. آن‌ها هم دو سال پس از تولید باز هم به خاطر غیراستاندارد بودن این خودرو، خط تولیدش را به ایران فروختند ولی متاسفانه شاهدیم خودرویی که در کشورهای آمریکا و کره تنها سه سال تولیدشده، در کشور ما به‌رغم تمام اظهارات کارشناسی در غیراستاندارد بودن این خودرو بیش از ۳۰ سال است که تولید می‌شود و تولیدکننده قصد توقف تولید آن را هم ندارد.

ایسنا

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

1 دیدگاه برای "پراید رتبه نخست را در انحراف فرمان و گازهای آلاینده دارد"

avatar
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
علی
مهمان

داداچ اینجا ایران هست