کاهش ۱ میلیونی عوارض طرح ترافیک جدید با معاینه فنی برتر

چهارشنبه 29 خرداد 98 ساعت 10:08
کاهش 1 میلیونی عوارض طرح ترافیک جدید با معاینه فنی برتر

مدیرعامل ستاد معاینه فنی شهرداری تهران از کاهش یک میلیون تومانی هزینه عوارض رفت و آمد در طرح کنترل آلودگی هوا در سال ۹۸ با اخذ معاینه فنی برتر خبر داد.

سید نواب حسینی منش از افزایش مراجعات خودروهای غیر مشمول معاینه فنی با سن کمتر از ۴ سال به مراکز معاینه فنی شهر تهران جهت اخذ معاینه فنی برتر خبر داد و گفت: براساس مصوبه شورای شهر خودروهای دارای معاینه فنی برتر مشمول تخفیف ۲۵ درصدی عوارض رفت و آمد در محدوده های ترافیک و کنترل آلودگی هوا می‌شوند.

وی اظهار داشت:  خودروهای دارای معاینه فنی برتر در صورت رفت و آمد در محدوده کنترل آلودگی هوا (زوج و فرد سابق) در ساعت‌های اوج مبلغ ۱۵۵۲۵ تومان و خودروهای دارای معاینه فنی معمولی در صورت رفت و آمد در این محدوده در ساعت‌های اوج مبلغ ۲۰۷۰۰ تومان بایستی عوارض پرداخت نمایند که با توجه به معافیت ۸۰ روزه خودروها طی سال و کسر تعطیلات روز جمعه خودروهای دارای معاینه فنی برتر بالغ بر یک میلیون تومان هزینه کمتری در مقایسه با خودروهای دارای معاینه فنی معمولی جهت رفت و آمد پرداخت خواهند کرد.

وی در مورد نحوه اخذ معاینه فنی برتر از مراکز معاینه فنی خودروهای شهر تهران تصریح کرد: هم اکنون برای کلیه خودروهای مراجعه کننده به مراکز معاینه فنی شهر تهران معاینه برتر انجام می‌گردد. در معاینه فنی برتر تست آلایندگی خودرو در دو دور موتور آرام و ۲۵۰۰ دور در دقیقه کنترل می‌شود و در مقایسه با معاینه فنی معمولی که تنها در دور آرام انجام می‌گردد تست آلایندگی آن سخت گیرانه تر هست و خودروها کاملاً به طور اختیاری در صورت داشتن وضعیت استاندارد می‌توانند معاینه فنی برتر و یا معاینه فنی معمولی دریافت نمایند. ضمناً هزینه هر دو معاینه فنی یکسان است.

مدیرعامل ستاد معاینه فنی در مورد هدف از لحاظ این تخفیف و امتیاز به شهروندان گفت: شهرداری تهران در راستای اجرای طرح کاهش و ترغیب و تشویق شهروندان به استفاده از خودروهای پاک با حداقل آلایندگی نسبت به اعمال تخفیف ۲۵ درصدی برای خودروهای دارای معاینه فنی برتر و تخفیف ۹۰ درصدی برای خودروهای برقی و هیبریدی در این طرح جدید و کارآمد اقدام نموده است. خوشبختانه در همین ارتباط شهروندان هم به خوبی استقبال کرده و از ابتدای سال بالغ بر ۲۶ هزار خودرو غیر مشمول معاینه فنی جهت اخذ معاینه فنی برتر به مراکز شهر تهران مراجعه کرده‌اند.

وی ضمن تقدیر از شهروندان قانون مدار و مسئولیت پذیر در کاهش آلودگی هوا افزود: بدون شک اجرای صحیح طرح کاهش خارج از لحاظ این تخفیف و بسته‌های تشویقی نیازمند همراهی شهروندان با مسئولین می‌باشد که افزایش ۸ درصدی مراجعات از ابتدای سال ۹۸ حاکی از این تعامل است.

بنا براعلام روابط عمومی ستاد معاینه فنی شهرداری تهران،  حسینی منش در پایان افزود: با عنایت به افزایش مراجعات و اتمام ماه مبارک رمضان ساعات کاری مراکز افزایش یافته و شهروندان می‌توانند با مراجعه به سایت ستاد معاینه فنی خودرهای تهران inspection.tehran.ir و یا تماس با سامانه پاسخگو ۹۶۰۰۶۰۰۰ با اطلاع از آخرین وضعیت ساعت کاری، به مرکز مورد نظر مراجعه کنند.

ایسنا

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar