ادامه رشد گروه خودرویی در روزهای آینده

پنج شنبه 22 فروردین 98 ساعت 15:54
ادامه رشد گروه خودرویی در روزهای آینده

در سومین هفته از فروردین ماه بازار بورس اوراق بهادار شاهد رشد چشمگیری بود که این روند صعودی تأثیر خود را در گروه خودرویی گذاشته و موجب آن شده این گروه وضعیت مناسبی را از آن خود کند که پیش بینی‌ها از ادامه این روند در روزهای آتی خبر می‌دهد.

در سومین هفته از فروردین ماه بازار بورس اوراق بهادار با تأثیر از عوامل گوناگون شاهد رشد خیره کننده ۷ هزار و ۴۴۳ واحدی بود که مشاهده روند کلی بازار نشان می‌دهد روند صعودی شاخص کل از اواسط اسفند ماه شروع و همچنان ادامه دارد.

در این بین گروه خودرویی که در پایان سال اخیر در حاشیه بازار قرار داشتند و تنها نظاره‌گر بودند در طول هفته جاری رشد قابل توجهی را از آن خود کردند تا بتوانند رضایت نسبی سهامداران این گروه را کسب کنند.

روند معامله ۵ شرکت سایپا، پارس خودرو، زامیاد، شرکت بهمن، ایران خودرو به شرح زیر است:

 سایپا (خساپا)

سهام شرکت سایپا در هفته جاری مورد معامله قرار گرفت و از ۶ هزار و ۳۱۱ سهم در ابتدای هفته به ۵ هزار و ۴۹۳ سهم اُفت کرد و حجم از ۱۰۲ میلیون و ۴۷۶ سهم با کاهش به ۹۱ میلیون و ۹۵ سهم رسید.

در ابتدای هفته این با رشد ۱.۹۱ درصدی مواجه شد که این روند در پایان به ۱.۳۲ درصد رسید.

ایران خودرو (خودرو)

 سهام شرکت ایران خودرو در هفته جاری مورد معامله قرار گرفت ۲ هزار و ۶۹۷ سهم در ابتدای هفته به ۵ هزار و ۹۰۸ سهم رشد کرد و حجم از ۵۹ میلیون و ۹۸۳ سهم با رشد به ۷۰ میلیون ۷۸۶ سهم رسید.

در ابتدای هفته این سهم با روند مثبت ۴.۱۷ درصدی مواجه شده که این روند در پایان هفته به مثبت ۱.۹۷ درصدی رسید.

زامیاد (خزامیا)

سهام شرکت زامیاد در هفته جاری مورد معامله قرار گرفت یک هزار و ۹۴۹ سهم در ابتدای هفته به ۲ هزار و ۷۶۹ سهم رشد کرد و حجم از ۳۰ میلیون و ۹۱۸ سهم با روند صعودی به ۴۱ میلیون و ۲۸۶ سهم رسید.

در ابتدای هفته این سهم با روند صعودی ۱.۰۶ درصدی مواجه شده که این روند در پایان هفته توقف و به اُفت ۳.۳۹ درصدی رسید.

پارس خودرو (خپارس)

سهام شرکت پارس خودرو در هفته جاری مورد معامله قرار گرفت ۶ هزار و ۱۳۱ سهم در ابتدای هفته به ۵ هزار و ۸۵ سهم کاهش یافت و حجم از ۱۱۵ میلیون و ۱۱۱ سهم با اُفت به ۸۳ میلیون و ۵۲۳ سهم رسید.

در ابتدای هفته این سهم با روند صعودی ۲.۶۷ درصدی مواجه شد که این روند در پایان هفته به رقم منفی ۳.۳ درصد مواجه شد.

شرکت بهمن (خبهمن)

 سهام شرکت بهمن در هفته جاری مورد معامله قرار گرفت و سهم در ابتدای هفته از ۲ هزار و ۵۵۲ واحدی در پایان هفته کاهش و به رقم ۷۳۹ واحدی رسید، همچنین حجم از ۲۰ میلیون و ۹۷۴ با کاهش به ۱۰ میلیون و ۷۵۳ سهم رسید.

در ابتدای هفته این سهم با روند صعودی ۰.۱۷ درصدی مواجه شد که این روند در پایان هفته با رشد ۲.۸۳ درصدی رسید.

سایپا دیزل (خکاوه)

سهام شرکت سایپا دیزل در هفته جاری مورد معامله قرار نگرفت.

ایران خودرو دیزل (خاور)

سهام شرکت ایران خودرو دیزل در هفته جاری مورد معامله قرار نگرفت.

در همین راستا، همایون دارابی کارشناس و فعال بازار سرمایه گفت: بازار سرمایه در طول هفته اخیر روند رشد قابل ملاحظه‌ای را پشت سر گذاشت که این میزان از رشد گروه خودرویی را هم با خود بالا آورد.

وی افزود: البته نمادهای شاخص شرکت مثل ایران خودرو با شایعه افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی مواجه بودند که این مسئله موجب رشد در نماد این سهام شد، اگرچه رشد گروه خودرویی به اندازه دیگر شرکت‌های پیش رو بازار نبوده اما می‌توان گفت سهم خوبی از بازار را از آن خود کردند.

این کارشناس بازار سرمایه اظهار کرد: با توجه به اینکه هم اکنون بازار در حال رشد است ما همچنان شاهد افزایش قیمت سهام‌ها از جمله گروه خودرویی در هفته آینده هم خواهیم بود.

میزان

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar