ارائه برگه‌ ضمانت‌ نامه فروشندگان برای توزیع هر حلقه تایر

بروزرسانی در: یکشنبه 13 خرداد 03 ساعت 14:42
ارائه برگه‌ ضمانت‌ نامه فروشندگان برای توزیع هر حلقه تایر

تولیدکنندگان و فروشندگان تایر از هفتم شهریور ماه سال جاری، برای توزیع هر حلقه تایر، ملزم به ارائه برگه‌ ضمانت‌نامه خواهند بود.

بر اساس اعلام سازمان ملی استاندارد ایران، به دنبال تجدیدنظر این سازمان در رابطه با موضوع "تایرها و تایر رادیال اتوبوسی، بارکش و یدک‌کش، ویژگی‌ها و روش‌های آزمون آن‌ها تمامی" تولیدکنندگان و فروشندگان تایر از تاریخ ۷ شهریور ۱۴۰۳ ملزم به ارائه برگه ضمانت نامه به همراه هر حلقه تایر خواهند بود.

طبق اعلام دفتر نظارت بر اجرای استاندارد صنایع غیر فلزی و ساختمان؛ مطابق بند ۸ استاندارد ملی ایران، تولیدکنندگان یا واردکنندگان تایر موظف هستند از تاریخ مذکور، ضمانت‌نامه تایر که در برگیرنده اطلاعاتی همچون تاریخ تولید و دوره ضمانت به مدت حداقل پنج سال از تاریخ تولید را به عرضه‌کننده یا توزیع کننده ارائه کنند.

این سازمان همچنین با توجه به بند ۸ استاندارد ملی ایران به شماره ۲-۲۱۶۹ با عنوان "تایرها - تایر رادیال اتوبوسی و بارکش و یدک کش - ویژگی‌ها و روش‌های آزمون"، تاکید می‌کند که ارائه ضمانت‌نامه در هنگام ترخیص، توسط واردکننده، الزامی نیست اما توزیع، عرضه و فروش تایر تولید داخل یا وارداتی، بدون ضمانت‌نامه یا پس از اتمام دوره ضمانت، توسط تولیدکننده، وارد کننده، توزیع کننده و عرضه‌کننده ممنوع است.

پرشین خودرو
 

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar