ارائه تسهیلات ویژه به رانندگان تاکسی که اقدام به تعویض کاتالیست می‌کنند

چهارشنبه 23 آبان 97 ساعت 10:16
ارائه تسهیلات ویژه به رانندگان تاکسی که اقدام به تعویض کاتالیست می‌کنند

معاون فنی سازمان تاکسیرانی شهرداری تهران از ارائه تسهیلات ویژه به رانندگان تاکسی که اقدام به تعویض کاتالیست می‌کنند، خبر داد.

مهدی ابراهیمی، در خصوص سرانجام نصب و تعویض کاتالیست بر روی تاکسی‌های شهر تهران، گفت: هر ساله در بودجه تاکسیرانی مبلغی را برای تعویض کاتالیست در نظر می‌گیرند؛ ولی به خاطر پیمایش بالای تاکسی‌ها این کاتالیست‌ها نزدیک به ۱۴ الی ۱۵ ماه بیشتر کارآیی ندارد و این در حالیست که کاتالیست بر روی یک خودروی معمولی نزدیک به سه سال کارآیی لازم را دارد.

وی با ذکر اینکه به دنبال افزایش قیمت‌ها و گران شدن قطعات، قیمت کاتالیست افزایش یافته است، تصریح کرد: به همین علت به سمت تشویق رانندگان تاکسی رفته‌ایم تا خودشان نسبت به تعویض کاتالیست اقدام کنند و در عوض سازمان تاکسیرانی هم تسهیلات ویژه‌ای را برای آنها در نظر می‌گیرد.

ابراهیمی با ذکر اینکه سازمان تاکسیرانی توانسته است که فقط نزدیک به ۷۰۰۰ کاتالیست تاکسی را عوض کند، گفت: عمر کاتالیست بر روی تاکسی‌ها محدود است و با پیمایش ۶۰ تا ۸۰ هزار کیلومتر میزان جذب آلایندگی آنها کاهش می‌یابد و به همین خاطر لازم است رانندگان تاکسی تشویق شوند تا خودشان کاتالیست خودرو را تغییر دهند.

وی با ذکر اینکه برای رانندگانی که خودشان کاتالیست تاکسی را تغییر دهند تسهیلات ویژه‌ای در نظر خواهیم گرفت، اظهار کرد: در حال تدوین بسته تشویقی هستیم و در آن آیتم‌هایی مانند رایگان بودن تمدید پروانه تاکسی، قرار گرفتن در اولویت سفر و ... وجود دارد.

معاون فنی سازمان تاکسیرانی شهرداری تهران با عنوان اینکه نصب کاتالیست در کاهش آلایندگی تاکسی‌ها نقش موثری دارد، گفت: در یک آزمایش خروجی گاز CO تاکسی پیش از نصب کاتالیست ۹۴ بود و پس از نصب کاتالیست این خروجی به ۰.۴ رسید و نصب کاتالیست در کاهش آلایندگی بسیار مؤثر است.

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar