ارز ۴۲۰۰ تومانی برای واردات قطعات خودرو تصویب شد!

بروزرسانی در: جمعه 18 آبان 97 ساعت 00:36
ارز 4200 تومانی برای واردات قطعات خودرو تصویب شد!

عضو کمیسیون صنایع مجلس گفت: در نشست اخیر با وزارت صنعت ارز ۴۲۰۰ تومانی برای واردات قطعات خودرو تصویب شد.

ولی ملکی با ذکر اینکه در نشست اخیر با وزارت صنعت، معدن و تجارت، ارز با قیمت ۴۲۰۰ تومان برای واردات قطعات خودرو تصویب شده است، گفت: وزیر صنعت، معدن و تجارت این موضوع را در نشست اعلام کرد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اشاره به افزایش نرخ ارز در دولت های مختلف با ذکر اینکه مشکل مدیریتی و برنامه ریزی وجود دارد، افزود: این بی برنامگی باعث می شود خودروساز و قطعه ساز هر دو دچار مشکل شوند و مردم هم ثبت نام می کنند ولی به موقع نمی توانند خودروهای خود را تحویل بگیرند.

وی با ذکر اینکه مواد اولیه خودروساز در ۲ ماه گذشته ۷۳ درصد افزایش قیمت یافته است، ادامه داد: البته این دلیل نمی شود که خودروساز به همین میزان افزایش قیمت را بر روی محصولات خود اعمال کند.

ملکی گفت: مرکز آمار ایران، تورم تیر ۱۳۹۷ را نسبت به تیر سال ۱۳۹۶، هفت و هشت دهم درصد اعلام کرده است. آیا واقعیت این است؟ این آمارسازی ها کشور را دچار مشکل کرده است.

وی با ذکر اینکه تورم بخشی را که ۱۲ و نیم تا ۱۴ درصد اعلام کردند منطقی نیست، افزود: اگر این فرمول ها جواب می داد نباید حالا تا این اندازه اختلاف قیمت را در بازار داشتیم.

این عضو شورای رقابت گفت: در نشست ای که با قطعه سازان و خودروسازان در اردیبهشت داشتیم آن ها اعلام کردند اگر قیمت خودرو ۱۷ درصد افزایش یابد، مناسب است.

ملکی با ذکر اینکه تصمیمات دستوری در تولید جواب نمی دهد،افزود: حال ۸ هزار خودروی سمند در خودروسازی تبریز به دلیل نقص قطعه خوابیده است.

وی اضافه کرد: باید گروهی صاحب نظر برای بررسی موضوع، تعیین شوند و با توجه به واقعیت ها، تصمیم گیری شود.

بروزرسانی:

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar