اشتباه در ارسال پیامک به دارندگان طرح ترافیک سالانه

بروزرسانی در: جمعه 18 آبان 97 ساعت 00:35
اشتباه در ارسال پیامک به دارندگان طرح ترافیک سالانه

مدیر عامل سازمان فاوای شهردار تهران با ذکر اینکه مسئولیت ارسال پیامک به دارندگان طرح ترافیک سالیانه به عهده معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران است گفت: شاید در برخی مواقع هم اشتباهی در ارسال این پیامک‌ها انجام بگیرد.

محمد جواد فرجود مدیر عامل سازمان فاوای شهرداری تهران در جلسه خبری خود اظهار کرد: سال پیش برنامه تهران هوشمند بر اساس ابلاغ شهردار تهران شروع شد. اسفند ماه سال پیش، اولین همایش شهر هوشمند برگزار شد و مسائل مختلف و اولویت‌هایی برای این حوزه معلوم شد. ابعاد شهر هوشمند بسیار گسترده است و حوزه‌های گوناگونی را در بر می‌گیرد که در همین خصوص برنامه شهر هوشمند از سال ۹۷ پیگیری شد.

فرجود گفت: در شهر هوشمند چند محور در دستور کار قرار گرفته که از آن جمله می‌توان به نوآوری شهر و استفاده از ظرفیت‌ها، برنامه ریزی با اکثر شهرهای هوشمند، تعامل با ذینفعان، اجرای پروژه‌های کلیدی و در نهایت شفافیت اشاره کرد. تعامل با ذینفعان و بازیگران از جمله استارت‌آپ‌ها برنامه‌هایی است که در شهر هوشمند مورد توجه قرار گرفته و در این خصوص تفاهمنامه‌ای با معاونت علمی ریاست جمهوری به امضا رسیده است.

مدیر عامل سازمان فاوای شهردار تهران با اشاره به استفاده از تجارب دیگر شهرهای هوشمند گفت: در همین خصوص تدوین برنامه شهر هوشمند در سال پیش انجام شد ضمن اینکه در همین باب تعاملات نزدیکی با شهرهای هوشمند داشته‌ایم و بنا داریم از تجربیات آنها استفاده کنیم.

فرجود ادامه داد: اجرای پروژه‌های هوشمند از جمله برنامه‌هایی است که توسط سازمان انجام شده است که از آن جمله می‌توان به راه‌اندازی کیوسک‌های هوشمند، سامانه تهران من و ... اشاره کرد به طوریکه این سامانه با ۱۰ سامانه ملی و ۸ سامانه شهرداری پیوست دارد. سامانه تهران من، خدمات گوناگونی را ارائه می‌کند که از جمله می‌توان به خدمات در حوزه طرح ترافیک، معاینه فنی، ۱۳۷، پارک‌های حاشیه‌ای و ... اشاره کرد.

مدیر عامل سازمان فاوای شهردار تهران ادامه داد: شفافیت یکی از دغدغه‌هایی است که مورد توجه مدیران شهری قرار گرفته است و در همین خصوص سازمان فاوای شهرداری تهران برنامه‌ای را انجام داده است. ضمن اینکه در آینده نزدیک تمام مناقصات و فرآیند معاملات بر روی سامانه شفافیت بارگزاری خواهد شد.

فرجود از پرداخت کرایه تاکسی از طریق اپلیکیشن خبر داد و افزود: این موضوعی است که در دستور کار سازمان قرار دارد و در آینده نچندان دور این کار انجام خواهد گرفت. در حوزه کارت بلیط ها هم برنامه‌های گوناگونی در دستور کار قرار دارد که به زودی در این خصوص اطلاع رسانی خواهد شد.

مدیر عامل سازمان فاوای شهردار تهران عنوان کرد: دومین همایش شهر هوشمند در تاریخ‌های ۱۹ و ۲۰ آذرماه با حضور مسئولان دولتی و شهری در برج میلاد برگزار خواهد شد که در این دوره برنامه‌های مختلفی در دستور کار قرار دارد  و این همایش متفاوت با اولین همایش شهر هوشمند خواهد بود.

وی در ادامه با اشاره به انتقادات مطرح شده از طرف شهروندان در مورد سامانه تهران من و پیامک‌هایی که برای دارندگان طرح ترافیک سالیانه ارسال می‌شود گفت: این موضوع به معاونت حمل و نقل و ترافیک مربوط است و در این خصوص آنها باید پاسخگو باشند و به ما ارتباط ندارد.در اجرای طرح ترافیک جدید که از اردیبهشت ماه شروع شد یک ماه جریمه ارشادی شدند و بعد از آن طبق تعرفه آنها جریمه شدند. احتمال دارد در بعضی از پیامک‌ها که به دارندگان طرح ترافیک سالیانه ارسال شده اشتباه انجام گرفته باشد.

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar