اظهارات پلیس در مورد تعیین نرخ سوخت بر حسب نوع رانندگی

سه شنبه 20 آذر 97 ساعت 13:39
اظهارات پلیس در مورد تعیین نرخ سوخت بر حسب نوع رانندگی

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی اعلام کرد که پلیس در خصوص قیمت بنزین تابع تصمیم و نظری است که از طرف دولت گرفته می‌شود.

سردار تقی مهری در حاشیه مراسم اختتامیه همایش تعالی رفتار سازمانی کارکنان پلیس راهور ناجا در خصوص پیشنهاد مطرح شده از طرف دولت در خصوص دو نرخی شدن قیمت بنزین برای بعضی از رانندگان، اظهار کرد:‌ در این خصوص هر تصمیم و تدبیری که از طرف هیات وزیران یا هیات دولت اتخاذ و به پلیس ابلاغ شود، عمل خواهیم کرد.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا در مورد این که آیا می‌توان هزینه سوخت بیشتری از رانندگان مرتکب تخلفات حادثه ساز دریافت کرد، گفت: در قانون پیش بینی شده تا افرادی که به دلیل ارتکاب تخلفات حادثه‌ساز نمره منفی گرفته‌اند، پس از رسیدن جمع نمرات به یک حد نصاب، گواهینامه‌شان ضبط شود. در قوانین بیمه هم قید شده افرادی که تخلفات حادثه ساز داشتند باید هزینه بیشتری برای بیمه پرداخت کنند. در خصوص سوخت هم ما تابع نظر دولت بوده و هر تصمیمی که اتخاذ شود را اجرایی خواهیم کرد.

مهری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به هدف از برگزاری همایش تعالی رفتار سازمانی کارکنان پلیس راهور، اظهار کرد:‌ پلیس توانسته است در سال‌های اخیر با استفاده از تکنولوژی‌ها و تجهیزات و همچنین ارتقاء شیوه رفتار با مردم، رضایتمندی مردم را از عملکرد خود افزایش دهد؛ به صورتی که در طول هفت سال اخیر همواره این روند رضایتمندی رو به رشد بوده و میزان شکایات مردم از پلیس راهور هم کاهش داشته است.

مهری با ذکر اینکه میان ۳۰ تا ۴۰ درصد جرائم رانندگی و ثبت تخلفات به وسیله دوربین‌ها و تجهیزات هوشمند انجام می‌شود، گفت: استفاده از تجهیزات مدرن موجب شده تا ارتباط مستقیم پلیس با متخلفان کمتر شود. در همین راستا هم ما در پی این هستیم تا وضعیتی فراهم شود که ثبت تمامی تخلفات با تجهیزات هوشمند انجام شود.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا با تاکید بر این که به هیچ عنوان از جریمه شدن مردم خوشحال نخواهیم شد، گفت: یکی از مواردی که موجب اعتراض مردم به پلیس راهور می‌شود اعتراض به جریمهٔ رانندگی است و اصل جریمه است که برای فرد متخلف سنگین است. ولی رانندگان باید بدانند که پلیس برای حفظ جان و ایمنی سرنشینان یک خودرو و همچنین دیگر رانندگان و عابران پیاده دست به اعمال قانون می‌زند.

وی در خصوص برخورد و درگیری بین بعضی از مردم با ماموران پلیس راهور هم گفت: این مساله بسیار اندک است و شمار خیلی کمی از مردم دست به چنین اقداماتی می‌زنند، ولی قطعاً با این موارد برخورد خواهد شد؛ چون که تعرض به مأمور قانون در حین انجام وظیفه، جرم است.

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar