افزایش تولید روزانه خودرو

سه شنبه 16 بهمن 97 ساعت 17:10
افزایش تولید روزانه خودرو

وزیر صنعت، معدن و تجارت از افزایش تولید روزانه خودرو خبر داد و گفت: این اتفاق، خبر خوبی برای مصرف کنندگان و جامعه صنعت خودرویی کشور است.

رضا رحمانی که در جمع مدیران معاونت امور صنایع وزارتخانه سخن می گفت افزود: با تلاش معاونت امور صنایع و دستورات رئیس جمهوری در این بخش، با تعیین شدن تکالیف خودروسازان برای ایفای تعهدات خود به متقاضیان، موضوع به خوبی مدیریت شد.

سایپا در روزهای اخیر اعلام کرده بود که توانسته با میانگین تولید روزانه یک هزار و ۱۶۸ دستگاه خودرو در هفته چهل و پنجم، نسبت به هفته های چهل و سوم و چهل و چهارم امسال رشد ۱۹.۸ درصدی تولید را رقم بزند.

این شرکت خودروسازی درهفته چهل و سوم بطور میانگین ۹۷۵ دستگاه در روز و در هفته چهل و چهارم بطور میانگین یک هزار و ۹۵ دستگاه خودرو تولید کرد.

برپایه آمارهای وزارت صنعت، معدن و تجارت، از شروع امسال تا پایان دی ماه، ۸۱۲ هزار و ۹۷۹ دستگاه انوع خودرو در کشور تولید شد که در مقایسه ا پارسال ۳۵.۴ درصد کاهش نشان می دهد.

ضرورت نظارت دفاتر تخصصی بر فرآیند ثبت سفارشات

وزیر صنعت، معدن و تجارت بر نظارت دفاتر تخصصی در فرآیند انجام امور ثبت سفارشات در استان ها و رفع مسایل موجود در این بخش تاکید کرد و گفت: شاه بیت اقدامات وزارت صنعت، معدن و تجارت، صیانت از تولید و حفظ وضعیت موجود با وجود مشکلات پیش آمده است.

رحمانی به ضرورت تامین مواد اولیه مورد نیاز واحد های تولیدی تاکید و واقعی سازی نیاز این واحدها در همه زمینه ها بویژه در حوزه محصولات پتروشیمی را خاطرنشان کرد.

وی تاکید کرد: باید از ابزارهای نظارتی برای پایش وضعیت مصرف مواد اولیه واحدهای تولیدی استفاده کرد و با به روز رسانی اطلاعات در سامانه بهین یاب، تثبیت فرآیند تامین مواد اولیه واحدهای تولیدی به میزان نیاز واقعی را تضمین کرد.

این مقام مسئول همچنین گفت: با در اختیار داشتن اطلاعات مرتبط با مصرف آب، برق و گاز هر واحد تولیدی، امکان پایش واقعی وضعیت عملکرد شرکت ها و تصمیم گیری در مورد دسترسی واحدها به مواد اولیه مهیا خواهد شد.

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar