اقدامات بهمن دیزل در حوزه محصولات دانش بنیان

چهارشنبه 4 تیر 99 ساعت 14:12
اقدامات بهمن دیزل در حوزه محصولات دانش بنیان

رییس سازمان صمت قزوین با اشاره به اینکه بهمن دیزل یکی از واحدهای صنعتی شاخص در این استان است گفت: بهمن دیزل با وجود تحریم های ناعادلانه آمریکا و مشکلات پیرامون آن، در حوزه محصولات دانش بنیان و تحقیق و توسعه به خوبی تلاش کرده است.

عزیزالله افضلی رییس سازمان صمت قزوین به همراه هدایت الله جمالی پور استاندار، عیسی قبادی معاون اقتصادی استانداری، حسین زکی زاده مدیر کل دفتر هماهنگی امور اقتصادی و بین الملل، حمیدرضا خانپور مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان قزوین از بهمن دیزل بازدید و توانمندهای تولیدی این مجموعه مورد بررسی قرار گرفت.

رییس سازمان صمت استان قزوین در حاشیه بازدید از بزرگترین تولیدکننده خودروهای تجاری کشور گفت: بهمن دیزل با وجود تحریم های ناعادلانه آمریکا و مشکلات پیرامون آن، در حوزه محصولات دانش بنیان و تحقیق و توسعه به خوبی تلاش کرد و توانست با بومی سازی شیلر منویات مقام معظم رهبری در راستای افزایش سطح داخل را عملی سازد.

رییس سازمان صمت استان قزوین ضمن آشنایی با برنامه ها و موانع تولید در بهمن دیزل اظهار کرد: وزارت صمت جهت رفع این موانع پیگیری های لازم را انجام می دهد. این شرکت با استفاده از شرایط تحریم و تبدیل آن به یک فرصت، تشکیلات و ساختارهای تولیدی صنعتی خود را گسترش داده و با بروز نگه داشتن مجموعه خود در همه شرایط، می تواند به نتایج موفقی در زمینه صنعت دانش بنیان دست یابد.

وی در مورد برنامه های وزارت صمت در راستای تعمیق بومی سازی صنایع اظهار کرد: ممنوعیت واردات محصولاتی که امکان تولید در داخل کشور وجود دارد یکی از موضوعاتی است که امسال به طور جدی در دستور کار داریم. علاوه بر آن بخشی از فرآیندی که منجر به تولید محصول نهایی می شود، نیازمند واردات کالاهای واسطه ای است که امکان تولید داخل وجود ندارد و در نهایت باعث ایجاد ارزش افزوده چند برابری در کشور می شود که در دست بررسی و اقدام است.

رییس سازمان صمت قزوین با اشاره به اینکه بهمن دیزل یکی از واحدهای صنعتی شاخص در این استان است گفت: این شرکت با دارا بودن تکنولوژی بروز، تحقیق و توسعه پیشرفته، پرسنل متخصص و ماهری و ارتباط مناسب با واحدهای خودروسازی بزرگ، بازار را نیازسنجی کرده و مطابق با آن با انجام مهندسی معکوس محصولات را بومی سازی می کند و این همان نقطه عطف بین دانش و مهارت است. با مشاهده شاخص های موجود، بهمن دیزل را برترین واحد صنعتی استان می شناسیم.

محمد محمدی مدیرعامل این شرکت در حاشیه نشست این بازدید بیان کرد: بهمن دیزل در راستای تولید انواع کامیونت، کاربری و مینی بوس با ظرفیت اسمی ۴۳ هزار و ۵۰۰ دستگاه خودرو در سال فعالیت می‌کند و برای ۵۷۳ نفر شغل ایجاد کرده است.

وی با اشاره به طرح های توسعه ای در بهمن دیزل گفت: در سال ‌جاری که ‌جهش تولید نام‌گذاری شده است، میزان تولید بهمن‌دیزل به بیش از ۲۰۰ درصد افزایش خواهد یافت و همچنین کاربری جدید آتش نشانی را به تولید انبوه رسانده ایم. در طرح توسعه ای واگذاری زمین ۱۷ هکتاری در یکی از واحدهای تعطیل شده در صورت اجرا برای ۴۵۰ نفر شغل مستقیم ایجاد خواهیم کرد. کاربری‌سازی به کامیون این شرکت هویت می‌دهد، از این رو توسعه در این بخش ازجمله برنامه‌های بهمن‌دیزل در سال‌جاری است. کاربری‌سازی شرکت در فضایی ۵ هزار متری انجام خواهد شد؛ در حال حاضر خط ساندویچ پنل برای سیستم گرمایشی و سرمایشی از خارج سفارش شده که پیش از این برای کامیونت‌های یخچال‌دار از بیرون خریداری می‌شد، بنابراین در سالن جدید این طرح توسعه صورت خواهد گرفت. در مجموع توسعه کاربری‌سازی، جهش تولید بیش از ۲۰۰ درصدی و داخلی‌سازی نزدیک به ۷۵ تا ۸۰ درصد برند شیلر از برنامه‌های توسعه‌ای بهمن‌دیزل است.

تسنیم

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar