اهداف پیشنهادی کیفیت تولید خودرو در ۱۴۰۳

دوشنبه 18 تیر 03 ساعت 13:22
اهداف پیشنهادی کیفیت تولید خودرو در 1403

خلاصه آخرین وضعیت کیفی صنعت خودرو در سال ۱۴۰۲ و اهداف پیشنهادی تعیین شده در سال ۱۴۰۳ از سوی معاونت صنایع حمل و نقل وزارت صنعت معدن و تجارت اعلام‌ شد.

به نقل از روابط عمومی وزارت صمت، معاونت صنایع حمل و نقل وزارت صنعت معدن و تجارت خطاب به شرکت‌های تولید کننده و عرضه کننده خودرو و انجمن خودروسازان ایران اعلام کرد، با توجه به تکلیف موضوع قانون حمایت از حقوق مصرف کنندگان خودرو، قانون ساماندهی صنعت خودرو و آیین نامه‌های اجرایی آن بدین وسیله اهداف کیفی خودرو سواری و تجاری در سه شاخص کیفیت، خدمات فروش و پس از فروش در سال ۱۴۰۳ ارائه می‌شود.

به گفته مهرداد خسروی مدیرکل دفتر صنایع خودرو وزارت صمت، از جمله این شاخص‌ها، کیفیت سلامت خودرو در زمان تحویل فروش (درصد فراوانی خودرو بدون ایراد ۷۲ ساعت بعد از تحویل به مشتری)،
رضایت از کیفیت اولیه محصول سه ماه اول مالکیت خودرو و پیمایش ۴۰۰۰ کیلومتر است که به خودروسازان ابلاغ شده و با جدیت هم رصد و پایش می شود.

خسروی با اشاره به وقفه دوساله در انتشار کارنامه کیفی خودروسازان گفت: با همت و تلاش صورت گرفته در‌معاونت حمل و نقل و دفتر صنایع خودروسازی وزارت صمت، خلاصه وضعیت کیفی خودروسازان و همچنین ابلاغ اهداف کیفی مد نظر وزارتخانه بعد از دوسال وقفه مجددا منتشر و به خودروسازان و فعالان این حوزه ابلاغ شد.

وی با اشاره به اهمیت پیگیری و رصد مستمر این فرآیند گفت: قطعا به دلیل تنوع بالای خودروهای تولیدی و مونتاژی در‌ کشور و همچنین تعدد خودروسازی های دولتی و بخش خصوصی باید با جدیت برنامه های کیفی دنبال شود تا بتوانیم از این طریق رضایت حداکثری را برای مردم عزیز کشورمان فراهم کنیم.

مدیرکل دفتر صنایع خودرو وزارت صمت همچنین به لزوم توجه جدی تولیدکنندگان خودرو به ارتقا کیفیت محصولات تولیدی خود گفت: با تلاش های صورت گرفته طی سالیان متمادی خوشبختانه کشورمان از لحاظ کمی جزو تولیدکنندگان بزرگ خودرو در منطقه و جهان محسوب می شود که برای دست یابی به بازارهای صادراتی بیشتر و همچنین ارتقا جایگاه کمی و کیفی خود در رنکینگ جهانی تولید خودرو باید توجه ویژه ای به برنامه های کیفی و ارتقا کیفیت قطعات و خودروهای تولیدی کشورمان داشته باشیم که این مهم از طریق ابلاغ و پایش همین برنامه های کیفی امکان پذیر و محقق خواهد شد.

عصرخودرو

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar