اگر خودروسازان قطعه ندارند چرا اقدام به پیش فروش خودرو می‌کنند؟

یکشنبه 19 اسفند 97 ساعت 10:41
اگر خودروسازان قطعه ندارند چرا اقدام به پیش فروش خودرو می‌کنند؟

عضو کمیسیون صنایع مجلس گفت: اگر خودروسازها قطعه ندارند چرا اقدام به پیش فروش خودرو می‌کنند؟

محمدرضا منصوری عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اشاره به ثبت نام اخیر خودرو از طرف گروه‌های خودروسازی سایپا و ایران خودرو، اظهار داشت: بهتر است این ۲ گروه خودروسازی اول به تعهدات پیشین خود عمل و سپس اقدام به ثبت نام‌های جدید بکنند.

وی افزود: این گروه‌ها در وضعیتی اقدام به ثبت نام جدید تحت عنوان تحویل فوری می‌کنند که چندین ماه از موعد تحویل ثبت نام‌های قبلی، گذشته و مشتریانی که ثبت نام کرده‌اند با گذشت چند ماه خودرو خود را تحویل نگرفته‌اند.

عضو کمیسیون صنایع مجلس تصرح کرد: سایپا و ایران خودرو در حالی مبادرت به ثبت نام فوری محصولات خود می‌کنند که مسئولان این ۲ گروه، بارها عنوان کرده‌اند که قطعه برای تولید محصول ندارند؛ سؤالی که پیش می‌آید این است که اگر گروه‌های یاد شده قطعه ندارند، چرا اقدام به پیش فروش خودرو می‌کنند؟

منصوری ادامه داد: نکته جالبی که وجود دارد این است که خودروسازی‌ها با بهانه نبود قطعات، خودروهای ثبت نامی را تحویل نمی‌دهند و یا با تأخیر زیاد به دست مشتری می‌رسانند، سؤال دیگری که وجود دارد، این است که اگر قطعه و یا خودرو وجود دارد، چرا خودروی کسانی که نوبت آنها رسیده است را تحویل نمی‌دهند؟

نماینده مردم ساوه در مجلس با تأکید بر اینکه شمار شکایت‌های مشتریان از گروه‌های خودروسازی در زمینه‌های گوناگون از جمله تأخیر در زمان تحویل و کیفیت پایین خودروها در حال افزایش است، یادآوری کرد: اگر تخلفی در زمینه‌های یاد شده از طرف خودروسازان انجام گرفته، دستگاه‌های ذی‌ربط از جمله قوه قضائیه و سازمان بازرسی باید به تخلفات این شرکت‌ها رسیدگی کنند.

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar