اگر خودرو ارزان نشود مجلس وزیر صمت را استیضاح خواهد کرد

بروزرسانی در: شنبه 24 فروردین 98 ساعت 16:39
اگر خودرو ارزان نشود مجلس وزیر صمت را استیضاح خواهد کرد

عضو هیات رییسه کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی گفت: بازار خودرو در دست وزارت صنعت معدن و تجارت و خودروسازان است و با هماهنگی یک عده دلال، بازار را مدیریت می‌کنند.

امیر خجسته؛ عضو هیات رییسه کمیسیون اصل نود در مورد آینده بازار خودرو در سال ۹۸ با ذکر اینکه بازار خودرو در دست وزارت صنعت معدن و تجارت و خودروسازان است و با هماهنگی یک عده دلال، بازار را مدیریت می‌کنند افزود: بازار خودرو باید توسط وزارت صنعت کنترل شود نه اینکه فضا برای حضور هر بیشتر دلالان فراهم شود.

۵ درصد زیر قیمت حاشیه بازار که توسط وزارت صمت ابلاغ شده است کارساز نیست و باید قیمت خودرو نهایتاً ۱۰ درصد بیشتر از قیمت تمام شده باشد.

خجسته افزود: قیمت گذاری دلالان آسیب بیشتری به بخش خودرو وارد کرده چون دلال‌ها بازار را در دست دارند و هر روز قیمت جدیدی را ارائه می‌دهند.

قیمت خودرو باید ۱۰ درصد بیشتر از قیمت تمام شده باشد نه ۵ درصد زیر قیمت بازار

عضو هیات رییسه کمیسیون اصل نود مجلس ادامه داد: وزارت صنعت نباید شانه خالی کند و هر چه زودتر به موضوع گرانی خودرو ورود کند. خودروسازان باید پیشنهاد نمایندگان را قبول کنند و ۱۰ درصد بیشتر از قیمت تمام شده محصولات خود را بفروشند که بدین وسیله قدرت رقابت هم ایجاد می‌شود.

بازار آزاد را خود دلالان اداره می‌کنند

وی با تاکید بر اینکه بازار آزاد خودرو را خود دلالان اداره می‌کنند، افزود: طبق صحبتهایی که در نشست‌های گذشته وزیر صنعت با کمیسیون داشتیم، مقرر شد که ایشان باید اقداماتی انجام دهند و انتظار ما از وزیر این است که هرچه زودتر به این موضوع ورود کنند وگرنه مجلس ورود کرده و چاره‌ای جز استیضاح نخواهیم داشت.

خجسته بیان کرد: نشست بعدی کمیسیون اصل نود مجلس با وزیر صنعت در طول این روزها برگزار می‌شود که تصمیم نهایی وزیر در آن معلوم می‌شود و باید به توافقی برسیم تا قیمت خودرو کاهش یابد.

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar