ایمنی سقف‌ پانورامیک خودرو در تصادفات

دوشنبه 2 اسفند 00 ساعت 12:03
ایمنی سقف‌ پانورامیک خودرو در تصادفات

خودروهای مدرن انواعی از تست های تصادف را برای پاس کردن استانداردهای ایمنی فدرال در آمریکا پشت سر می گذارند. با این حال گام هایی وجود دارد که دارندگان خودرو بهتر است بردارند.

پنجره سقفی یا Panoramic sunroof به آپشن محبوبی در خودروهای نو مخصوصاً خودروهای کراس اُور و شاسی بلند تبدیل شده است. سقف های شیشه ای باعث می شوند که خودرو جادارتر به نظر برسد. اما متأسفانه تعداد مرگ و میر مردم در اثر واژگون شدن خودرو یا غلطیدن آن کم نیست. بنابراین منصفانه است اگر سؤال شود آیا این سقف های شیشه ای به قدر کافی در تصادف های منجر به واژگونی یا غلطیدن خودرو ایمنی برای سرنشین ایجاد می کنند یا خیر، ادامه مطلب را بخوانید.

هنگام تولید یک خودرو، ساختار کلی آن با استانداردهای بسیار سخت گیران از جنبه های مختلف مورد آزمایش قرار می گیرد. این تست ها بر اساس انواعی از موقعیت های تصادف متداول و غیرمتداول سنجیده می شوند. در ایالات متحده «مؤسسه بیمه برای ایمنی بزرگراه» Insurance Institute for Highway Safety متولی سنجش خودروها و اندازه گیری میزان محافظت آنها از سرنشینان است و یکی از معیارهای رتبه بندی و امتیاز دهی این مؤسسه، اندازه گیری میزان استحکام سقف خودرو است.

نتایج تست های تصادف و واژگونی انجام شده توسط این نهاد حکومتی نشان داده است که وجود سانروف یا پنجره سقفی تأثیر بسیار ناچیزی در کاهش ایمنی استحکام سقف دارد. سازه ی خودروهای جدید شامل یک چارچوب فولادی مستحکم است که با پنل های فلزی نسبتاً نازک اما قوی پوشانده شده است. این چارچوب یا قاب فولادی از جان سرنشینان محافظت می کند. بیشترین میزان انرژی تخریبی حاصل از تصادف را ستون های فولادی که A، B، C و در برخی خودروها D‌ نامگذاری شده اند جذب می کنند. برای همین مرکز سقف کمترین میزان انرژی تخریبی را دریافت می کند.

بیشترین خطر ایمنی سقف های شیشه ای، احتمال پرت شدن سرنشینان به بیرون است. یکی از مهمترین راه های محافظت از پرت شدن سرنشینان به بیرون خودرو، بستن کمربند ایمنی است.

آمار منتشر شده توسط سازمان ایمنی ترافیک بزرگراه ملی آمریکا National Highway Traffic Safety Administration که یکی دیگر از متولیان ایمنی خودرو است نشان می دهد که احتمال بیرون پرت شدن سرنشینان خودرو در اثر تصادف در مواردی که کمربند ایمنی بسته نشده حداقل ۱۰ برابر مواردی است که کمربند ایمنی بسته بوده است.

یکی دیگر از خطرات ناشی از پنجره های سقفی یا پانورمایی در خودرو هنگام تصادف است، خود شیشه شکسته شده است. اکثر خودروسازان دنیا از شیشه های لمینت شده استفاده می کنند که به دلیل وجود پلاستیک های مخصوص از پاشیده شدن شیشه شکسته جلوگیری می کند.

برخی از خودروسازان از جمله هیوندایی برای پنجره های سقفی هم کیسه هوا طراحی کرده اند که هنگام واژگونی یا غلطیدن خودرو به سرنشین آسیب نرسد و مانع پرت شدن سرنشین به بیرون از خودرو شود.

با این حال پیش از خرید خودرو، بهتر از تحقیق کافی به عمل آید و با توجه به بودجه ای که در نظر گرفته شده، مدلی انتخاب شود که ایمنی های لازم برای سقف پنجره ای خودرو را رعایت کرده باشد. در وضعیت ایده آل اگر شیشه ی این پنجره ها لمینت شده باشد، خیال مشتری را بهتر جمع می کند. ضمن آن که بسته بودن کمربندی ایمنی همواره یکی از راه های افزایش ایمنی در خودرو است.

ایران جیب

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar