بایک X25 محصول جدید چینی بازار کشور

بروزرسانی در: دوشنبه 2 اردیبهشت 98 ساعت 20:25
بایک X25 محصول جدید چینی بازار کشور

گروه دیار خودرو که واحد خودروسازی گلپایگان به حساب می‌آید، پس از مدت‌ها مجدداً خط تولید خود را فعال کرده و هم اکنون تولید بایک X25 را شروع کرده است.

این گروه در گذشته بایک سابرینا را در خط تولید خود داشت و گریت وال M4 را هم عرضه می‌کرد. بایک سنوا که یک سدان چینی قوی به بود، به طور وارداتی از جانب دیار خودرو به بازار ایران آمد که نتوانست موفق ظاهر شود. بعضی محصولات کار و تجاری بایک هم از جانب دیار خودرو به بازار ایران عرضه شد. همچنین این گروه در سابقهٔ فعالیت خودرو برنامهٔ عرضه محصولات هاوال را با شبکهٔ فروش عظیم خودرو داشته و قطعاً می دانید که در آن پروژه هم شکست خورده است. یکی دیگر از علت‌های کم فروغ شدن دیار خودرو، مشکلاتی بود که از جانب نهادهای قانونی تخلفات واضح و قانون شکنی از جانب این واحد تولیدی اعلام می‌شد ولی به هر حال، با حضور مستقیم بایک در دومین نمایشگاه خودروی تهران، دیدیم که این خودروساز جهانی برنامهٔ حضور دوباره در بازار ایران را دنبال می‌کند. با گذشت زمان و دریافت پلاک‌های گذر موقت برای مدل‌های گوناگون بایک، معلوم شد که دوباره دیار خودرو به عنوان نمایندهٔ این خودروساز در ایران انتخاب شده است. با بیشتر شدن رفت و آمد بایک X25 گذر موقت در جاده‌های کشور، احتمال آن افزایش پیدا کرد که دیار خودرو حضور مجدد خود در بازار خودروی کشور را با این شاسی بلند کوچک شروع کند.

بایک X25 محصول جدید چینی بازار کشور

حال خبرها و تصاویر ارسالی از جانب مخاطبان نشان می‌دهد که تولید آزمایشی بایک X25 با ظرفیت تولید ۵ دستگاه در روز در گلپایگان شروع شده و قرار است در آیندهٔ نزدیک به ۱۰ دستگاه در روز هم برسد. شنیده‌ها حاکی از آن است که باید برنامهٔ تولید محصولی دیگر را تا دو ماه آینده در خط تولید دیار خودرو دارد. در صورت اخذ مجوزهای در زمان مناسب، این خودروساز چینی تا پایان سال ۹۷، سه محصول گوناگون را با تیراژ کلی ۳۰ دستگاه در روز در ایران تولید می‌کند.

هنوز وبسایت رسمی دیار خودرو هیچ اطلاعی از فعالیت‌های جدید این شرکت منتشر نکرده و همچنان در فضای چند سال پیش سیر می‌کند.

بایک X25 یک شاسی بلند کوچک و شاید از نگاه خیلی‌ها یک خودروی شبه کراس اوور است. در برخی معرفی‌های رسمی X25، نسخهٔ کراس بایک سنوا معرفی می‌شود. این خودرو به موتوری ۱٫۵ لیتری تنفس طبیعی مجهز است که نزدیک به ۱۱۴ اسب بخار را با گشتاور ۱۴۸ نیوتون متر تولید کند. این خودرو در بازار چین با دو گیربکس ۵ سرعتهٔ دستی و ۴ سرعتهٔ اتوماتیک عرضه می‌شود. نسخه فول آپشن این خودرو می‌تواند امکاناتی مانند ۶ کیسهٔ هوای ۱۰ نقطه‌ای، کروزکنترل، فرمان کمکی برقی، سیستم استارت استاپ اتوماتیک، سیستم تهویه برقی، مانیتور، کامپیوتر سفر، سانروف، چراغ روشنایی روز و… را دارد.

به گفتهٔ کمپانی بایک مهندسی این خودرو با همکاری کمپانی ساب انجام شده و گیر بکس ۴ سرعته اتوماتیک X25 را کمپانی آیسین ژاپن تولید می‌کند.

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar