برخورد با خودروهای آلاینده و دودزا در پایتخت

شنبه 12 مرداد 98 ساعت 12:01
برخورد با خودروهای آلاینده و دودزا در پایتخت

معاون عملیات ترافیکی پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ از برخورد با خودروهای آلاینده و دودزا در پایتخت خبر داد.

سرهنگ مسعود جبارزاده با اشاره به برخورد پلیس با خودروهای آلاینده و دودزا اظهارکرد: موضوع محیط زیست و آلودگی هوا جزو اولویت‌های اصلی پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ است و در همین راستا هم همواره توجه جدی به این موضوع وجود داشته و با خودروهای آلاینده و دودزا برخوردی جدی شده است.

وی با ذکر اینکه از ابتدای امسال تاکنون ۱۰۸۴ دستگاه وسیله نقلیه دودزا و آلاینده از طرف پلیس توقیف و راهی پارکینگ شده است، یادآوری کرد: بعضی از شهروندان تصور می‌کنند که چنین طرح‌هایی تنها در نیمه دوم سال اجرا می‌شود، ولی باید بدانند که اجرای چنین طرح‌هایی تعطیل نشده و در بهار و تابستان هم اجرا می‌شود.

جبارزاده در خصوص چگونگی برخورد با خودروهای آلاینده هم گفت: ماموران پلیس در صورت مشاهده چنین خودروهایی علاوه بر صدور جریمه، اقدام به فک پلاک این خودروها کرده و آن‌ها را به تعمیرگاه اعزام می‌کنند و مالکان هم موظفند تا ۱۰ روز نسبت به رفع نقص خودروی خود اقدام کنند.

معاون عملیات ترافیکی پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ ادامه داد: پس از رفع نواقص کارشناسان پلیس راهنمایی و رانندگی از خودرو بازدید کرده و  تنها در صورت تأیید کارشناس، پلاک این خودروها بازگشت داده می‌شود.

به گفته وی در برخورد پلیس با خودروهای دودزا و آلاینده علاوه بر خودروهای شخصی با خودروهای عمومی و دستگاه‌ها و ارگان‌های گوناگون هم برخورد خواهد شد.

ایسنا

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar