بررسی اجمالی چالش‌های صنعت خودرو

دوشنبه 22 اردیبهشت 99 ساعت 11:02
بررسی اجمالی چالش‌های صنعت خودرو

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز گزارش کمیسیون اصل ۹۰ در مورد بررسی اجمالی مشکلات، آسیب‌ها و چالش‌های مرتبط با صنعت خودرو و طرز کار وزارت صنعت و گروه‌های خودروساز داخلی را مورد بررسی قرار خواهند داد.

بررسی طرح اصلاح قانون آئین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی و لایحه اصلاح مواد ۲۰ تا ۲۳ قانون برنامه سوم تنفیذی در ماده ۳۰ قانون اجرای سیاستهای کلی اصل چهل و چهارم قانون اساسی و رسیدگی به طرح مستثنی شدن بانک رفاه کارگران از سقف مجاز تملک سهام بانکهای تجاری غیر دولتی و همچنین بررسی لایحه حمایت از اطفال و نوجوانان و لایحه حمایت از محیط بانان و جنگلبانان در دستور کار نمایندگان قرار دارد.

بررسی گزارش کمیسیون اصل ۹۰ قانون اساسی در خصوص بررسی اجمالی مشکلات، آسیب‌ها و چالش‌های مرتبط با صنعت خودرو (اعم از تولید و واردات) و طرز کار وزارت صنعت و گروه‌های خودروساز داخلی از دیگر دستورکارهای جلسه امروز مجلس است.

نمایندگان همچنین گزارش نهایی کمیسیون اقتصادی در خصوص تحقیق و تفحص از بررسی سیاست‌های دولت در مقابله با قاچاق و دلایل ناکارآمدی آن در دولتهای مختلف، گزارش کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی در خصوص درآمدزایی و خصوصی‌سازی باشگاه‌های ورزشی و گزارش نهایی کمیسیون فرهنگی در مورد تحقیق و تفحص از منابع و مصارف نظام مدیریت شرکت‌های فرهنگی ورزشی وابسته به وزارت ورزش و جوانان در ۱۰ سال اخیر و گزارش کمیسیون حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی در مورد طرح اصلاح مواد یک تا هفت قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی را مورد بررسی قرار می‌دهند.

بررسی گزارش کمیسیون قضایی و حقوقی در مورد طرح حمایت از مالکیت صنعتی و گزارش کمیسیون شوراها در خصوص طرح تشکیل استان اصفهان شمالی از دیگر دستور کارهای نمایندگان در جلسه علنی امروز است.

ایسنا

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar