بررسی قیمت فروش‌های فوری سایپا و ایران خودرو

بروزرسانی در: شنبه 6 مهر 98 ساعت 19:13
بررسی قیمت فروش‌های فوری سایپا و ایران خودرو

در حالی که ایران خودرو و سایپا اعلام کرده بودند امروز محصولات خودرو را با قیمت حاشیه بازار هفته نخست بهمن عرضه خواهند کرد، ولی قیمت اعلام شده بالاتر از نرخ بازار ابتدای بهمن بوده و نزدیک به قیمت فعلی بازار خودرو است.

ایران خودرو و سایپا قرار بود، از صبح امروز فروش فوری محصولاتشان را ۵ درصد زیر قیمت بازار هفته نخست بهمن ماه شروع کنند، ولی بررسی‌ها نشان می‌دهد که قیمت‌های اعلام شده خیلی بالاتر از قیمت بازار خودرو در هفته نخست بهمن است، به صورتی که به نظر می‌رسد این قیمت‌ها تا حدی بر مبنای نرخ فعلی خودرو در بازار آزاد تعیین شده است.

امروز گروه ایران خودرو قیمت پژو ۲۰۶ تیپ ۲ را در فروش فوری ۷۲ میلیون تومان اعلام کرده در حالی که قیمت این خودرو در ۷ بهمن ماه در بازار آزاد ۶۱ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان و در اول بهمن ماه ۶۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان بوده است.

همچنین قیمت پژو ۲۰۶ مدل V8 در فروش امروز ایران خودرو ۸۵.۵ میلیون تومان اعلام شده در حالی که این خودرو در ۷ بهمن ماه با قیمت ۷۳.۵ میلیون تومان و در اول بهمن ماه با قیمت ۷۲.۵ میلیون تومان در بازار خرید و فروش شده است.

در خصوص پژو ۲۰۷ دنده دستی هم باید به قیمت‌گذاری ۹۴.۵ میلیون تومانی ایران خودرو در فروش فوری امروز اشاره کنیم در حالی که این خودرو در ۷ بهمن ماه با قیمت ۹۱.۵ میلیون تومان در بازار معامله شده است.

ایران خودرو در بخشنامه امروز، قیمت پژو ۴۰۵ مدل GLX را ۷۲ میلیون تومان اعلام کرده در حالی که قیمت این خودرو ۷ بهمن ماه در بازار ۵۸.۵ میلیون تومان بوده است.

مدل دوگانه سوز این خودرو هم امروز از طرف ایران خودرو ۷۴ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان قیمت خورده که باید به نرخ ۶۰ میلیون تومانی آن در بازار در طول هفته نخست بهمن ماه اشاره کنیم.

ایران خودرو امروز قیمت فروش فوری پژو پارس سال را ۸۱ میلیون تومان اعلام کرده در حالی که قیمت این خودرو در ۷ بهمن ماه معادل ۷۲ میلیون تومان و در اول بهمن ماه ۷۱.۵ میلیون تومان بوده است.

پژو پارس دوگانه سوز هم امروز از طرف ایران خودرو با قیمت ۸۶ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان عرضه شده در حالی که قیمت این خودرو در دهه نخست بهمن ماه ۷۳.۵ میلیون تومان بوده است.

پژو پارس LX هم امروز با قیمت ۹۴.۵ میلیون تومان از طرف ایران خودرو عرضه شده در حالی که قیمت این خودرو در هفته اول بهمن ماه ۸۲ میلیون تومان در بازار بوده است.

در خصوص سمند LX هم باید به قیمت گذاری ۷۵ میلیون و ۶۰۰ هزار تومانی این خودرو در فروش فوری امروز ایران خودرو اشاره کنیم. قیمت این خودرو در طول هفته نخست بهمن ماه در بازار ۶۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان بوده است. سمند EF7 پایه گازسوز هم در هفته نخست بهمن ماه با قیمت ۶۴.۵ میلیون تومان در بازار معامله شده ولی ایران خودرو امروز این خودرو را با قیمت ۸۱ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان عرضه کرده است.

رانا آل ایکس هم امروز با قیمت ۷۴ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان از طرف ایران خودرو عرضه شده که قیمت این خودرو هم در هفته نخست بهمن ماه در بازار ۶۲ میلیون تومان بوده است.

قیمت‌گذاری محصولات سایپا هم در فروش فوری امروز طوری انجام گرفته که در بعضی موارد از نرخ بازار خودرو در هفته نخست بهمن ماه بالاتر است و در بعضی موارد نیز هم قیمت بازار دهه نخست بهمن تعیین شده است.

بر این اساس، قیمت تیبا SX امروز از طرف سایپا ۴۰ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان تعیین شده در حالی که این خودرو در هفته نخست بهمن ماه با قیمت ۴۰ میلیون و ۶۶۰ هزار تومان در بازار معامله شده است. سایپا ۱۳۱ هم امروز از طرف سایپا ۳۷ میلیون تومان قیمت گذاری شده که هم قیمت این خودرو در بازار هفته اول بهمن ماه است.

قیمت سایپا ۱۵۱ نیز در فروش فوری امروز سایپا ۳۷ میلیون تومان تعیین شده در حالی که این خودرو در هفته اول بهمن ماه در بازار ۳۷ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان بوده است.

در خصوص ساینا هم باید به قیمت‌گذاری ۴۷ میلیون تومانی این خودرو در فروش فوری امروز سایپا اشاره کنیم و بگوییم که این خودرو در هفته اول بهمن ماه در بازار ۴۵.۵ میلیون تومان معامله شده است. اگرچه قرار بود در فروش فوری امروز محصولات سایپا، کوئیک هم عرضه شود، ولی نام این خودرو در فروش امروز سایپا وجود ندارد.

سعید مؤتمنی، رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو هم در این خصوص، می‌گوید: قیمت‌گذاری خودروها در فروش فوری امروز سایپا و ایران خودرو بر اساس قیمت امروز بازار انجام گرفته و علی رغم اعلام قبلی، بر مبنای حاشیه بازار دهه اول بهمن ماه اتفاق نیفتاده است.

وی عقیده دارد: نبود نظارت بر عملکرد خودروسازان موجب شده تا قیمت گذاری بر مبنای دلخواه توسط آنها انجام گیرد و قیمت‌های بالایی برای فروش فوری محصولات دو گروه خودروساز تعیین شود.

مؤتمنی می‌گوید: فروش فوری بخشی از محصولات خودروسازان لازمه تنظیم بازار خودرو است ولی با این حال معلوم نیست چرا تا الان این اتفاق انجام نگرفته و اصولاً اگر قرار است خودروها بر مبنای قیمت دهه اول بهمن ماه عرضه شوند، چرا این فروش در همان زمان یعنی ابتدای بهمن ماه انجام نگرفته و به پایان این ماه موکول شده است.

بیشتر بخوانید:

قیمت محصولات ایران خودرو

فروش فوری ایران خودرو

فروش نقدی ایران خودرو

فروش اقساطی ایران خودرو

ثبت نام پیش فروش ایران خودرو

فارس

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

4 دیدگاه ها برای "بررسی قیمت فروش‌های فوری سایپا و ایران خودرو"

avatar
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
حقیقت تلخ
مهمان

تا وقتی مشتری هست
اگر اینجوری نفروشن باید به شعورشون شک کرد
گرانتر بفروشید که حق دارید چون مشتری با قیمت دو برابر این هم هست …..

ممد
مهمان

بشتابید احمقها تا تمام نشده

hich
مهمان

پنج درصد بالای فروش بازار بدن باز مشتری هست پول مفت و سرگردان زیاده – امتحان کنید

ابی
مهمان

گرانی
دزدی
اختلاس
کمبود جنس
نبود حنس

واژه هایی که هر روز صبح چشمون به اینها میفته
در کنار بی عرضگی مسولین