بررسی قیمت فروش‌های فوری سایپا و ایران خودرو

بروزرسانی در: شنبه 6 مهر 98 ساعت 19:13
بررسی قیمت فروش‌های فوری سایپا و ایران خودرو

در حالی که ایران خودرو و سایپا اعلام کرده بودند امروز محصولات خودرو را با قیمت حاشیه بازار هفته نخست بهمن عرضه خواهند کرد، ولی قیمت اعلام شده بالاتر از نرخ بازار ابتدای بهمن بوده و نزدیک به قیمت فعلی بازار خودرو است.

ایران خودرو و سایپا قرار بود، از صبح امروز فروش فوری محصولاتشان را 5 درصد زیر قیمت بازار هفته نخست بهمن ماه شروع کنند، ولی بررسی‌ها نشان می‌دهد که قیمت‌های اعلام شده خیلی بالاتر از قیمت بازار خودرو در هفته نخست بهمن است، به صورتی که به نظر می‌رسد این قیمت‌ها تا حدی بر مبنای نرخ فعلی خودرو در بازار آزاد تعیین شده است.

امروز گروه ایران خودرو قیمت پژو 206 تیپ 2 را در فروش فوری 72 میلیون تومان اعلام کرده در حالی که قیمت این خودرو در 7 بهمن ماه در بازار آزاد 61 میلیون و 300 هزار تومان و در اول بهمن ماه 60 میلیون و 500 هزار تومان بوده است.

همچنین قیمت پژو 206 مدل V8 در فروش امروز ایران خودرو 85.5 میلیون تومان اعلام شده در حالی که این خودرو در 7 بهمن ماه با قیمت 73.5 میلیون تومان و در اول بهمن ماه با قیمت 72.5 میلیون تومان در بازار خرید و فروش شده است.

در خصوص پژو 207 دنده دستی هم باید به قیمت‌گذاری 94.5 میلیون تومانی ایران خودرو در فروش فوری امروز اشاره کنیم در حالی که این خودرو در 7 بهمن ماه با قیمت 91.5 میلیون تومان در بازار معامله شده است.

ایران خودرو در بخشنامه امروز، قیمت پژو 405 مدل GLX را 72 میلیون تومان اعلام کرده در حالی که قیمت این خودرو 7 بهمن ماه در بازار 58.5 میلیون تومان بوده است.

مدل دوگانه سوز این خودرو هم امروز از طرف ایران خودرو 74 میلیون و 700 هزار تومان قیمت خورده که باید به نرخ 60 میلیون تومانی آن در بازار در طول هفته نخست بهمن ماه اشاره کنیم.

ایران خودرو امروز قیمت فروش فوری پژو پارس سال را 81 میلیون تومان اعلام کرده در حالی که قیمت این خودرو در 7 بهمن ماه معادل 72 میلیون تومان و در اول بهمن ماه 71.5 میلیون تومان بوده است.

پژو پارس دوگانه سوز هم امروز از طرف ایران خودرو با قیمت 86 میلیون و 400 هزار تومان عرضه شده در حالی که قیمت این خودرو در دهه نخست بهمن ماه 73.5 میلیون تومان بوده است.

پژو پارس LX هم امروز با قیمت 94.5 میلیون تومان از طرف ایران خودرو عرضه شده در حالی که قیمت این خودرو در هفته اول بهمن ماه 82 میلیون تومان در بازار بوده است.

در خصوص سمند LX هم باید به قیمت گذاری 75 میلیون و 600 هزار تومانی این خودرو در فروش فوری امروز ایران خودرو اشاره کنیم. قیمت این خودرو در طول هفته نخست بهمن ماه در بازار 60 میلیون و 500 هزار تومان بوده است. سمند EF7 پایه گازسوز هم در هفته نخست بهمن ماه با قیمت 64.5 میلیون تومان در بازار معامله شده ولی ایران خودرو امروز این خودرو را با قیمت 81 میلیون و 900 هزار تومان عرضه کرده است.

رانا آل ایکس هم امروز با قیمت 74 میلیون و 700 هزار تومان از طرف ایران خودرو عرضه شده که قیمت این خودرو هم در هفته نخست بهمن ماه در بازار 62 میلیون تومان بوده است.

قیمت‌گذاری محصولات سایپا هم در فروش فوری امروز طوری انجام گرفته که در بعضی موارد از نرخ بازار خودرو در هفته نخست بهمن ماه بالاتر است و در بعضی موارد نیز هم قیمت بازار دهه نخست بهمن تعیین شده است.

بر این اساس، قیمت تیبا SX امروز از طرف سایپا 40 میلیون و 800 هزار تومان تعیین شده در حالی که این خودرو در هفته نخست بهمن ماه با قیمت 40 میلیون و 660 هزار تومان در بازار معامله شده است. سایپا 131 هم امروز از طرف سایپا 37 میلیون تومان قیمت گذاری شده که هم قیمت این خودرو در بازار هفته اول بهمن ماه است.

قیمت سایپا 151 نیز در فروش فوری امروز سایپا 37 میلیون تومان تعیین شده در حالی که این خودرو در هفته اول بهمن ماه در بازار 37 میلیون و 900 هزار تومان بوده است.

در خصوص ساینا هم باید به قیمت‌گذاری 47 میلیون تومانی این خودرو در فروش فوری امروز سایپا اشاره کنیم و بگوییم که این خودرو در هفته اول بهمن ماه در بازار 45.5 میلیون تومان معامله شده است. اگرچه قرار بود در فروش فوری امروز محصولات سایپا، کوئیک هم عرضه شود، ولی نام این خودرو در فروش امروز سایپا وجود ندارد.

سعید مؤتمنی، رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو هم در این خصوص، می‌گوید: قیمت‌گذاری خودروها در فروش فوری امروز سایپا و ایران خودرو بر اساس قیمت امروز بازار انجام گرفته و علی رغم اعلام قبلی، بر مبنای حاشیه بازار دهه اول بهمن ماه اتفاق نیفتاده است.

وی عقیده دارد: نبود نظارت بر عملکرد خودروسازان موجب شده تا قیمت گذاری بر مبنای دلخواه توسط آنها انجام گیرد و قیمت‌های بالایی برای فروش فوری محصولات دو گروه خودروساز تعیین شود.

مؤتمنی می‌گوید: فروش فوری بخشی از محصولات خودروسازان لازمه تنظیم بازار خودرو است ولی با این حال معلوم نیست چرا تا الان این اتفاق انجام نگرفته و اصولاً اگر قرار است خودروها بر مبنای قیمت دهه اول بهمن ماه عرضه شوند، چرا این فروش در همان زمان یعنی ابتدای بهمن ماه انجام نگرفته و به پایان این ماه موکول شده است.

بیشتر بخوانید:

قیمت محصولات ایران خودرو

فروش فوری ایران خودرو

فروش نقدی ایران خودرو

فروش اقساطی ایران خودرو

ثبت نام پیش فروش ایران خودرو

فارس

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

4 دیدگاه ها برای "بررسی قیمت فروش‌های فوری سایپا و ایران خودرو"

avatar
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
حقیقت تلخ
مهمان

تا وقتی مشتری هست
اگر اینجوری نفروشن باید به شعورشون شک کرد
گرانتر بفروشید که حق دارید چون مشتری با قیمت دو برابر این هم هست …..

ممد
مهمان

بشتابید احمقها تا تمام نشده

hich
مهمان

پنج درصد بالای فروش بازار بدن باز مشتری هست پول مفت و سرگردان زیاده – امتحان کنید

ابی
مهمان

گرانی
دزدی
اختلاس
کمبود جنس
نبود حنس

واژه هایی که هر روز صبح چشمون به اینها میفته
در کنار بی عرضگی مسولین