بلاتکلیفی مشتریان شرکت آرین موتور پویا

شنبه 16 شهریور 98 ساعت 12:23
بلاتکلیفی مشتریان شرکت آرین موتور پویا

سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان در جواب به گزارشی از افزایش قیمت برای خودروهای پیش‌فروش شده با قیمت قطعی از طرف گروه آرین‌ موتور پویا اعلام کرد: اخذ مبلغ مابه‌التفاوت توسط گروه آرین موتور پویا در قراردادهای پیش‌فروش خودرو، مطابق دستورالعمل ابلاغی با ترخیص خودروهای دپویی در گمرکات است.

نزدیک به یک ماه پیش در میانه مرداد ماه بعضی مشتریان شرکت آرین‌ موتور پویا در تماس اعلام کردند که این گروه تحویل خودروهای اوتلندری که در سال ۹۷ به قیمت قطعی فروخته را منوط به واریز مجدد پول از طرف خریداران کرده است.

در همان زمان این موضوع از سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان به عنوان نهاد ناظر بر عملکرد خودروسازان و حامی حقوق مصرف‌کنندگان پیگیری شد که پس از نزدیک به یک ماه  وحید منایی عضو هیئت مدیره و معاون نظارت بر کالاهای سرمایه‌ای و خدمات این سازمان در خصوص شکواییه مشتریان گروه آرین موتور از عدم تحویل خودروهای پیش خرید شده از این شرکت، پاسخ داد:" اخذ مبلغ مابه‌التفاوت توسط گروه آرین موتور در قراردادهای پیش فروش خودرو مطابق مصوبه شماره ۱۳۷۱۶۱/۵۶۰۲۳هـ مورخ ۱۶/۱۰/۱۳۹۷ هیئت محترم وزیران و دستورالعمل ابلاغی بند (۷) مصوبه یاد شده به شماره ۲۸۹۸۹۹/۶۰ مورخ ۹/۱۱/۱۳۹۷مرتبط با ترخیص خودروهای دپویی در گمرکات است".

وی افزود:" براین اساس، شرکت یاد شده به صورت علی‌الحساب و به منظور تسریع در ترخیص و تحویل خودرو به مشتریان نسبت به اخذ مبلغ مابه‌التفاوت اقدام کرده و در این ارتباط مستندات مرتبط با بهای تمام شده واردات خودروهای یاد شده را به سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان ارسال کرده تا پس از احصاء قیمت تمام شده و ابلاغ آن از سوی سازمان به شرکت مذکور، نسبت به تسویه حساب با خریداران اقدام کند".

این اظهارات معاون سازمان حمایت در حالی است که دی ماه سال پیش، وزیر صنعت، معدن و تجارت در واکنش به اعتراض بعضی خریداران خودروهای داخلی در مقابل این وزارتخانه تاکید کرده بود که خودروهایی که پیش از این با قیمت قطعی پیش‌فروش شده‌اند، مشمول افزایش قیمت‌های جدید نمی‌شوند.

همچنین اواخر تیر ماه امسال نیز رییس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان در پاسخ به گزارشی در مورد شرایط مشابه خریداران خودروی تیوولی از شرکت رامک خودرو گفته بود: کسانی که در گذشته تکمیل وجه کرده‌اند، از نظر سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان برای آن‌ها قرارداد قطعی محسوب می‌شود و باید بدون پرداخت مابه‌التفاوت خودروی خود را تحویل بگیرند.

ایسنا

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

1 دیدگاه برای "بلاتکلیفی مشتریان شرکت آرین موتور پویا"

avatar
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
کاوه آهنگر
مهمان
متاسفانه آقای وحید منایی (معاون نظارت بر کالاهای سرمایه ای و خدمات سازمان حمایت! از مصرف کنندگان) بهمراه تعدادی از زیردستانش در حال القای اطلاعات غلط به مراجعه کنندگان و خریداران خودرو می باشند. بگونه ای که به جای حمایت از مصرف کنندگان، با این اطلاعات غلط اکثرِ خریداران خودرو را از شکایت و پیگیری حقوق قانونی شان که توسط واردکنندگان گردن کلفتی همچون آرین موتور پایمال شده است، ناامید و منصرف می کنند. بایستی دلیل این رفتار این مسوولان بررسی گردد که از روی ناآگاهی از قوانین و مصوبات مرتبط با خرید خودرو می باشد یا خدای ناکرده دلیل دیگری… بیشتر