بیش از یک میلیون و ۵۶۰ هزار خودرو در کشور فرسوده هستند

دوشنبه 19 فروردین 98 ساعت 11:14
بیش از یک میلیون و 560 هزار خودرو در کشور فرسوده هستند

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا گفت: بیش از یک میلیون و ۵۶۰ هزار دستگاه خودروی فرسوده و از ۱۱ میلیون موتورسیکلت فعال در کشور ۹ میلیون آنها فرسوده است.

سردار سید کمال هادیانفر، صبح دوشنبه در جلسه خبری با اشاره به تشریح عملیات و وظایف پلیس در ایام نوروز، اظهار کرد: شرایط امسال به خصوص در روزهای پایانی سال ۹۷ و ابتدایی سال ۹۸ نسبت به سال‌های اخیر متفاوت بود و به گفته کارشناسان وضعیت جوی نسبت به ۱۰۰ سال گذشته سابقه چنین بارش‌هایی نداشته است.

وی افزود: همانطور که بخش‌های گوناگون کشور وظیفه دارد وضعیت را رصد کند، ما هم همانند دستگاه‌های دیگر این وظیفه را داریم ولی برای نوروز با اینچنین شرایط غافلگیر شدیم.

رئیس پلیس راهور ناجا با اشاره به پیش بینی‌های پلیس راهنمایی و رانندگی گفت: پیش بینی می‌کردیم شمار سفرها زیاد باشد، مسیرها یک طرفه شود و حتی بعضی محورها بسته شود ولی از ۲۸ اسفند ۹۷ وضعیت جوری دیگری برای ما رقم خورد.

سردار هادیانفر تصریح کرد: با برنامه ریزی‌های سریع و عالی یک مدیریت جدیدی را برای این شرایط رقم زدیم و توانستیم خدمات خوبی را به هموطنان ارائه دهیم.

وی با اشاره به اقدامات پلیس راهور در ایام نوروز گفت: اصلی‌ترین رکن برای اجرا شدن برنامه‌های پلیس راهور، دولت است که از برنامه‌ها حمایت کند و پس از آن ۴۱ میلیون فردی که گواهینامه دارد.

سردار هادیانفر تصریح کرد: ۴۱ میلیون ۴۲۳ هزار نفر گواهینامه دارند (در پایه‌های گوناگون) که از این شمار ۲۲ میلیون نفر دارای گواهینامه خودرو هستند و ۱۱ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر دارای گواهینامه موتورسیکلت هستند.

وی گفت: بیش از یک میلیون و ۵۶۰ هزار دستگاه خودروی فرسوده و از ۱۱ میلیون موتورسیکلت فعال در کشور ۹ میلیون آنها فرسوده است.

رئیس پلیس راهور تصریح کرد: ۲ میلیون و ۳۱۶ هزار وسیله نقلیه، آمار وسایل نقلیه اسقاط شده در کشور است.

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar