تأخیر سایپا در پرداخت بدهی ۱۰۰۰ میلیارد تومانی، بیمه را متضرر می‌کند

دوشنبه 14 مرداد 98 ساعت 12:04
تأخیر سایپا در پرداخت بدهی 1000 میلیارد تومانی، بیمه را متضرر می‌کند

دبیرکل سندیکای بیمه گران ایران با انتقاد از عدم پرداخت طلب ۱۰۰۰ میلیارد تومانی شرکت‌های بیمه توسط خودروسازی سایپا گفت که هر روزی که پرداخت این بدهی به تأخیر بیافتد شرکت‌های بیمه بابت آن متضرر می‌شوند.

محمد علیپور دبیرکل سندیکای بیمه گران ایران در جلسه خبری با اشاره به بدهی بیش از ۱۰۰۰ میلیارد تومانی خودروسازی سایپا به شرکت‌های بیمه گفت: این بدهی فقط مربوط به حوزه بیمه‌های شخص ثالث است.

او با ذکر اینکه کل سود صنعت بیمه به ۹۰۰ میلیارد تومان در سال نمی‌رسد، اضافه کرد: در چنین شرایطی سایپا بیش از ۱۰۰۰ میلیارد تومان به صنعت بیمه بدهکار است و هر روزی که پرداخت آن به تأخیر می افتد شرکت‌های بیمه بابت آن بیشتر متضرر می‌شوند.

علیپور با اشاره به تصویب اساسنامه سندیکای بیمه‌گران در روزهای اخیر ادامه داد: یکی از ایرادات اصلی در سندیکای بیمه‌گران عدم وجود ضمانت اجرایی لازم برای اجرای تصمیمات آن است، با این حال اقدامات مهمی در یک دوره گذشته انجام شده که یکی از تشکیل کارگروه‌های تخصصی از جمله کارگروه فنی است که نتایج خوبی در هماهنگی و ارتقای عملکرد صنعت بیمه داشته است.

او با انتقاد از اخذ عوارض و مالیات از فعالیت‌های بیمه‌ای اظهار کرد: ذهنیت‌ها در اخذ عوارض از صنعت بیمه اصلاح شده و تصمیم‌گیران متوجه شده‌اند که صنعت بیمه نباید به ابزاری برای پرداخت عوارض تبدیل شود.

دبیرکل سندیکای بیمه‌گران ایران با اشاره به بالا بودن آمار حوادث رانندگی به عنوان یک چالش مهم در صنعت بیمه اضافه کرد: بیش از ۳۰ درصد تلفات رانندگی مربوط به موتورسیکلت‌ها و ۳۰ درصد هم مربوط به وسایل حمل و نقل عمومی است. در خیلی از کشورهای شرق آسیا که شمار موتورسواران خیلی بیشتر از ایران است ولی چون انضباط بیشتری وجود دارد تلفات کمتر است.

ایسنا

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar