تاخیر در تحویل خودروی فروخته شده،واژه‌ای آشنا

بروزرسانی در: جمعه 18 آبان 97 ساعت 00:36
تاخیر در تحویل خودروی فروخته شده،واژه‌ای آشنا

براساس ارزیابی انجام گرفته بیشترین انتقاد مصرف کنندگان از فرایند فروش خودروهای سواری در ایران مربوط به تاخیر در تحویل خودرو بوده است.

دیگر تاخیر در تحویل به واژه‌ای آشنا و البته تکراری و پرغصه برای مصرف کنندگان خودرو در ایران تبدیل شده است به طوری که که خریداران خودروهای پرتقاضای داخلی و همچنین خریداران خودروهای وارداتی اغلب خودروی خریداری شده را با تاخیر قابل توجهی نسبت به آنچه که در قرارداد قید شده، کسب می‌کنند.

این شرایط بتازگی در بازار خودروهای وارداتی نمود بیشتری داشته به طوری که با ممنوع شدن واردات خودرو و نزدیک به ۱۴۰۰ قلم کالای غیرضروری دیگر از ابتدای تیر ماه، تقریبا تمام شرکت های واردکننده خودرو در تحویل خودروهای پیش فروش شده تاخیر دارند.

خودروسازان هم در تحویل بعضی خودروهای پرتقاضا به خصوص خودروهایی که با مشارکت خودروسازان خارجی در ایران تولید می‌شوند تاخیرهای قابل توجهی داشتند که بتازگی این تاخیرها بیشتر هم شده و نارضایتی مصرف کنندگان را در پی داشته است.

در این وضعیت شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران گزارشی از وضعیت رضایتمندی متقاضیان از خدمات فروش خودروهای سواری در طول سال ۱۳۹۶ منتشر کرده که بررسی آن نشان می‌دهد در سال پیش هم بیشترین انتقاد متقاضیان از خدمات فروش خودروهای سواری در ایران مربوط به تاخیر در تحویل خودروی فروخته شده بوده است؛ تاخیری که در ماه‌های گذشته تشدید هم شده است.

ولی پس از تاخیر در تحویل، بیشترین انتقاد متقاضیان از فرایند فروش خودروهای سواری در طول سال گذشته مربوط به ایراد داشتن خودرو در زمان تحویل بوده است که اگرچه در گزارش شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران توضیح بیشتری در مورد این موضوع داده نشده ولی شاید این مشکل مربوط به خودروهای تولید داخلی بوده که با کیفیت پایینی تولید و عرضه می‌شوند.

بعد از آن هم کم بودن تنوع آپشن‌ها بیشترین میزان نارضایتی و انتقاد متقاضیان از فرایند فروش خودروهای سواری در سال گذشته را به خود اختصاص داده است.

دو موضوع عدم تناسب قیمت با کیفیت خودرو و همچنین تاخیر در تحویل پلاک و مدارک خودرو هم دو انتقاد دیگری است که متقاضیان نسبت به فرایند فروش خودروهای سواری در طول سال گذشته، مطرح کرده‌اند.

البته با افزایش اخیر قیمت خودروهای داخلی از طرف خودروسازان و همچنین رشد هنگفت قیمت این محصولات در بازار آزاد به نظر می‌رسد که نارضایتی مصرف کنندگان از متناسب نبودن قیمت و کیفیت خودروها در سال جاری نسبت به وضعیت سال اخیر، تشدید هم شده باشد.

در این وضعیت باید منتظر تهیه و انتشار گزارش ارزیابی وضعیت رضایتمندی متقاضیان از فرایند فروش خودروهای سواری در سال جاری (۱۳۹۷) ماند تا دید در این مدت نارضایتی‌ها و انتقادات متقاضیان در این حوزه چه تغییراتی نسبت به شرایط سال گذشته داشته است.

شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران برای تهیه گزارش ارزیابی وضعیت رضایتمندی متقاضیان از خدمات فروش خودروهای سواری در طول سال گذشته با ۳۲۳ هزار و ۴۲۳ نفر از خریداران خودروهای داخلی و وارداتی در طول سال ۱۳۹۶، مصاحبه و از آنها نظرسنجی کرده است.

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar