اولین گزارش خودروسازان از تصادف زنجیره ای بهبهان

دوشنبه 27 دی 00 ساعت 10:31
اولین گزارش خودروسازان از تصادف زنجیره ای بهبهان

دبیر انجمن خودروسازان ایران با اعلام اینکه ۱۵ خودروی حادثه دیده در این حادثه متعلق به ایران خودرو و ۲۳ خودرو برای شرکت سایپا بوده است، گفت: اکثر خودروهای حادثه دیده دارای ایربگ بودند اما در این تصادف از عقب دچار حادثه شده اند.

احمد نعمت بخش در رابطه با حادثه تصادف بهبهان به ارائه توضیحاتی پرداخت و اظهار داشت: بررسی‌ها نشان می‌دهد در این حادثه ۶۰ خودرو به هم برخورد کردند که باعث فوت  و مجروح شدن  تعدادی از هموطنان شده است.

وی با اعلام اینکه ۱۵ خودروی حادثه دیده در این حادثه متعلق به ایران خودرو و ۲۳ خودرو برای شرکت سایپا بوده است، افزود: در بخش خودروهای سایپا ۲وانت نیسان، ۳ خودروی پیکاپ، ۳ خودروی ال ۹۰ و ۱۵ پراید درگیر حادثه شده‌اند . در مجموع عدم آسیب دیدگی خودروهای ال ۹۰ از روبه رو باعث شده تا ایربگ‌های آنها عمل نکند. از میان ۱۵ خودروی پراید هم ۱۱ خودرو به دلیل سال ساخت تولید فاقد ایربگ بودند.

دبیر انجمن خودروسازان ایران تصریح کرد: در این حادثه از محصولات سایپا ۸ خودرو دارای ایربگ بوده‌اند که چون برخورد از عقب صورت گرفته  ایربگ ها عمل نکرده اند.

نعمت بخش با بیان اینکه در بخش خودروهای شرکت ایران خودرو نیز ۱۵ خودرو درگیر حادثه شده اند، گفت: از میان ۱۵ خودرو ۵ خودرو به دلیل سال ساخت فاقد ایربگ بودند. مابقی محصولات شامل سمند ال ایکس، پارس سال، پژو ۴۰۵ و سمند ای اف سون و سمند سورن هستند که دارای دو ایربگ و تک ایربگ بودند. در مجموع یک خودروی سمند سورن مدل ۹۱ دارای ۲ ایربگ با توجه به شرایط برخورد با بازشدن ایربگ ها روبه رو شده است. یک محصول سمند ال ایکس نیز به شدت دچار حریق شده است .

وی افزود: باید این نکته را اعلام کرد که اکثر خودروهای حادثه دیده دارای ایربگ بودند اما در این تصادف از عقب دچار حادثه شده اند و به همین دلیل ایربگ‌ها باز نشده است.البته براساس قوانین اگر سرعت فاصله دو خودرو در حادثه کمتر از ۱۵ کیلومتر باشد ایربگ آنها باز نمی شود. نا گفته نماند  برخی از خودروهای این حادثه بعد از تصادف خاموش بوده اند و طبیعی است که ایربگ عمل نکند.

نعمت بخش اضافه کرد: بررسی ها نشان داد یک دستگاه خودروی هیوندایی نیز در این تصادف دچار حادثه شده و به دلیل شرایط برخورد با بازنشدن ایربگ ها هم روبه رو بوده است.

تسنیم

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

5 دیدگاه ها برای "اولین گزارش خودروسازان از تصادف زنجیره ای بهبهان"

avatar
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
م.خ
مهمان

چهل سال که با همین سبک و سیاق مدیریت میکنن و اوضاع شدن این!!!وقتی هیچ نهاد نظارتی به قضیه وارد نمیشه هر ….بخودش اجازه میده هر خزعبلاتی رو ببافه بهم! حالا اینکه چرا ورود نمیکنن هم خودش بحثش جداست که همه میدونن.

سعید
مهمان

داره یه تراژدی رو تبدیل به کمدی میکنه…
ماشینا همگی پشت به پشت هم تصادف کردن.. یعنی ماشین جدیدی که اومده به زنجیره تصادف اضافه شده داشته دنده عقب میومده و خورده به بقیه.. و بقیه هم همینطور.. اصن چیزایی میگن که در عقل نمی گنجه…
کار کردن بلد نیستید.. استعفا بلد نیستید.. عذرخواهی بلد نیستید زر نزدنو یاد بگیرید!

یه ایرانی
مهمان

داستان رو متوجه شدید؟! خودرو هیوندایی هم ایربگش عمل نکرده یعنی قشنگ تقصیر رو از گردن خودرو سازها برداشت و تبرئه شون کرد قضیه ماست مالی شد!

arash
مهمان

خب همون ماشین عقبی که زده به جلویی چرادباز نشده،درضمن ماشین جلویی بعد از ضربه خوردن از پشت به ماشین جلوتر از خودش زده پس چرا باز نشده،یعنی فقط ماله کشیدن رو خوب یاد گرفتید

علی
مهمان

باور کردنش سخته