تفاهم نامه همکاری دوجانبه دانش بنیان دانشگاه آزاد در حوزه صنعت خودروسازی

شنبه 7 اردیبهشت 98 ساعت 16:14
تفاهم نامه همکاری دوجانبه دانش بنیان دانشگاه آزاد در حوزه صنعت خودروسازی

جلسه انعقاد تفاهم نامه همکاری دوجانبه بین دانشگاه آزاد اسلامی و شرکت تحقیق، طراحی و تولید موتور ایران خودرو (ایپکو) و تفاهم نامه سه‌جانبه بین دانشگاه آزاد اسلامی و دو هلدینگ سرمایه‌گذاری برگزار شد.

تفاهم نامه همکاری دوجانبه بین دانشگاه آزاد اسلامی و شرکت تحقیق، طراحی و تولید موتور ایران خودرو (ایپکو) به امضای دکتر بابک نگاهداری سرپرست معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی و مهندس مهدی رجبعلی قائم مقام مدیرعامل شرکت ایپکو رسید.

دکتر نگاهداری در نشست انعقاد این تفاهم‌نامه، با ذکر اینکه امیدوارم این تفاهم‌نامه برای دانشگاه آزاد اسلامی و صنعت خودروسازی مؤثر و مفید واقع شود، گفت: دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان مولود انقلاب، از متن مردم و جامعه است و خود را ملزم به کمک به مردم و جامعه می‌داند.

وی با ذکر اینکه دانشگاه آزاد اسلامی دارای پتانسیل فراوانی از جمله ۱۱ هزار آزمایشگاه و کارگاه، تجهیزات تخصصی، هیأت علمی توانمند و متخصص است، اظهار کرد: دانشگاه آزاد اسلامی با این ظرفیت عظیم می‌تواند در حل خیلی از مسائل به کمک جامعه بیاید. دانشگاه آزاد اسلامی در دوره جدید به طور جدی درپی تحقیق و توسعه به منظور پاسخگویی به مسائل اجتماعی کشور است.

سرپرست معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی ابراز امیدواری کرد که این تفاهم‌نامه بتواند در حوزه صنایع خودروسازی، ظرفیت‌های دانشگاه آزاد اسلامی را در خدمت رسانی به مردم و جامعه به کار بگیرد.

در ادامه، مهندس مهدی رجبعلی قائم مقام مدیرعامل شرکت تحقیق، طراحی و تولید موتور ایران خودرو (ایپکو) با ابراز خرسندی از شروع همکاری با دانشگاه آزاد اسلامی، گفت: بسیار مشتاقیم تا هرچه زودتر همکاری‌های خود را در فن بازار با دانشگاه آزاد اسلامی شروع کنیم.

تفاهم‌نامه همکاری دوجانبه بین دانشگاه آزاد اسلامی و شرکت تحقیق، طراحی و تولید موتور ایران خودرو (ایپکو) به منظور دستیابی به خودکفایی علمی و ارتقای سطح تحقیقاتی، ایجاد ارتباط مؤثر و فعال بین صنعت و دانشگاه و برای تحقق اهداف و سیاست‌های بالادستی و برنامه راهبردی کشور ابلاغی از طرف مقام معظم رهبری منعقد شد.

انعقاد تفاهم‌نامه سه‌جانبه بین دانشگاه آزاد اسلامی و دو هلدینگ دانش‌بنیان سرمایه‌گذاری

تفاهم‌نامه سه‌جانبه تحقیقاتی و دانش‌بنیانی دانشگاه آزاد اسلامی با دو هلدینگ سرمایه‌گذاری به منظور همکاری‌های مشترک و با هدف استفاده از توانایی‌های علمی طرفین جهت انجام و همکاری در زمینه توسعه فعالیتهای تجاری سازی محصولات دانش‌بنیان و دستاوردهای پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی منعقد شد.

دکتر نگاهداری در نشست امضای این تفاهم نامه سه‌جانبه تأکید کرد: دانشگاه آزاد اسلامی در گام دوم انقلاب اسلامی، گام دوم خود را مبتنی بر توسعه فناوری و نوآوری بنا نهاده است.

وی با ذکر اینکه در دوره جدید و گام دوم دانشگاه آزاد اسلامی، تغییر ساختار در این دانشگاه رخ داده است، گفت: یکی از این تغییرات، راه‌اندازی معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری در دانشگاه آزاد اسلامی و جهت‌گیری این معاونت به سمت توسعه فناوری‌ها و تجاری‌سازی آنهاست.

سرپرست معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی با ذکر اینکه علاوه بر تغییر ساختار، یک ارتباط برون سازمانی با صنایع و حوزه‌های گوناگون دانش بنیان کشور در دستور کار دانشگاه آزاد اسلامی قرار گرفته است، یادآوری کرد: در این زمینه عزم جدی وجود دارد و سعی می‌کنیم با بازمهندسی درون سازمانی و تقویت ارتباطات راهبردی با صنایع کشور، گام مؤثری در رفع نیازهای مردم و جامعه برداریم.

دکتر نگاهداری با ذکر اینکه دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاهی اجتماعی است، گفت: این دانشگاه رسالت‌های اجتماعی از جمله پاسخگویی به نیازهای جامعه و صنعت را برای خود قائل است و به طور جدی در این مسیر حرکت می‌کنیم.

وی با اشاره به راه‌اندازی صندوق پژوهش و فناوری در دانشگاه آزاد اسلامی، تصریح کرد: این صندوق برای حمایت از سرمایه‌گذاری در حوزه‌های فناوری و دانش‌بنیان راه‌اندازی شده و امیدواریم در این حوزه مؤثر واقع شود.

تفاهم نامه همکاری دوجانبه دانش بنیان دانشگاه آزاد در حوزه صنعت خودروسازی

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar