تکذیب خبر جمع آوری خودروهای غیرمجاز وارداتی از سطح نمایشگاه ها

بروزرسانی در: جمعه 18 آبان 97 ساعت 00:36
تکذیب خبر جمع آوری خودروهای غیرمجاز وارداتی از سطح نمایشگاه ها

رییس اتحادیه صنف نمایشگاه داران و فروشندگان خودروی تهران بعضی اخبار در خصوص جمع آوری خودروهای غیرمجاز وارداتی از سطح نمایشگاه های خودروی تهران را، تکذیب کرد.

سعید موتمنی، در جواب به اینکه بتازگی اخباری مبنی بر جمع آوری تعدادی از خودروهایی که به طور غیرمجاز ثبت سفارش و وارد شده‌اند از سطح نمایشگاه های خودرو منتشر شده، آیا این اخبار صحت دارد؟ اظهار کرد: خیر این اخبار کذب است و صحت ندارد.

وی ادامه داد: من امروز به تازگی از نمایشگاه‌های اتومبیل تهران در چهار نقطه اصلی در خیابانهای شریعتی، شهید بهشتی، جمهوری و انقلاب در خصوص جمع‌آوری خودرو از سطح نمایشگاه‌ها سوال کردم که اعلام کردند چنین انتفاقی نیفتاده است.

رییس اتحادیه صنف نمایشگاه داران و فروشندگان خودروی تهران تصریح کرد: در این خصوص به مسوولان پیشنهاد می‌کنیم که شماره شاسی خودروهایی که به طور غیرمجاز ثبت سفارش و وارد شده‌اند را به طور عمومی منتشر کنند تا مشتریان هنگام مراجعه برای خرید خودرو، شماره شاسی آنرا استعلام و در صورتی که جزو خودروهای غیرمجاز وارداتی باشد، از خرید خودرو خودداری کنند.

در روزهای گذشته اخباری مبنی بر جمع آوری بعضی از خودروهای غیرمجاز وارداتی از سطح نمایشگاه‌های خودروی تهران منتشر شده بود.

منظور از خودروهای غیرمجاز وارداتی، خودروهایی است که در زمان متوقف بودن سیستم ثبت سفارش و واردات خودرو در سال گذشته، به طور غیرقانونی و با اعمال نفوذ، ثبت سفارش و وارد شده‌اند.

مجتبی خسروتاج رییس سازمان توسعه تجارت چند ماه پیش این موضوع را تایید و اعلام کرد که نزدیک به ۶۴۸۱ دستگاه خودرو در زمان بسته بودن ثبت سفارش، به طور غیرقانونی ثبت سفارش و وارد شده‌اند.

تعدادی از این خودروها از گمرک ترخیص و به بازار عرضه شده و تعداد قابل هم در گمرک قرار داشته و از ترخیص آنها جلوگیری شده است.

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar