تکلیف خریداران MG360 چیست؟!

سه شنبه 12 شهریور 98 ساعت 13:30
تکلیف خریداران MG360 چیست؟!

شماری از مشتریان گروه صنعت خودرو آذربایجان (آذویکو) می‌گویند که پس از حدود یک سال از موعد تحویل خودروهای ثبت‌نامی، هنوز خبری از تحویل خودروها نیست و این گروه تقاضای تا ۳۰۰ میلیون تومان وجه دیگر کرده است.

یکی از این مشتریان در تماسی اظهار کرد: در خرداد ماه سال پیش خودروی MG 360 را با قیمت قطعی ۶۳ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان با پیش پرداخت ۱۲ میلیون تومان و موعد تحویل ۱۲۰ روز کاری ثبت‌ نام کردم. طبق آنچه که در قرارداد ذکر شده است قرار بود باقی مبلغ طی سه فقره چک ۱۲ میلیون تومانی دیگر به علاوه یک وام ۲۰میلیون تومانی در زمان موعد تحویل خودرو که اواخر آبان ماه تا اوایل آذرماه ۹۷ بوده است، پرداخت شود.

این مشتری ادامه داد: زمانی که ما قسط آخر را هم پرداخت کردیم، شرکت اعلام کرد که نمی‌تواند خودروها را تحویل دهد. پس اطلاعیه‌ای به طور جدول زمان‌بندی شده در سایت خود منتشر کرد که طبق آن قرار بود به تفکیک زمان ثبت‌نام، خودرو از بهمن ماه سال ۹۷ تا شهریور ماه سال جاری به مشتریان تحویل داده شود. طبق شنیده‌ها و پیگیری‌های ما، تا اواسط فروردین ماه هم شمار ۱۲۰۰ خودرو از ۳۷۰۰ خودرو ثبت‌نامی تحویل داده شده است ولی پس از آن دیگر خبری از تحویل خودروهای ما نشد.

طبق ادعای این مشتری، شرکت قراردادها را فسخ کرده و به مشتریان اعلام کرده است که برای دریافت اصل پول خود با احتساب ۱۸ درصد سود به شرکت مراجعه کنند.

او می‌گوید: چندی پیش به وزارت صنعت، معدن و تجارت مراجعه کرده و به همراه شماری از مسئولان این وزارتخانه، نمایندگان گروه آذربایجان خودر و شماری از مشتریان نشستی برگزار شد که طی آن به صراحت نماینده شرکت به مشتریان گفته است که "از نظر ما قرارداد فسخ است و اصل پول مشتریان با ۱۸ درصد سود به آن‌ها بازگردانده خواهد شد".

این مشتری ادامه داد: در نشستی که در حضور نمایندگان شرکت و مسئولین وزارت صمت برگزار شد، از یکی از نمایندگان گروه شنیدیم که می‌خواهند خودروهای ۱۰ هزار دلاری ما را با خودروی ۳۰ هزار دلاری دیگر تعویض کنند؛ لذا خواسته‌اند که مبلغ ۳۰۰ میلیون دیگر مابه‌التفاوت پرداخت کنیم. این در حالی است که طبق محاسبات حتی برای این کار باید ۲۰۰ میلیون تومان دیگر پرداخت کنیم نه ۳۰۰ میلیون تومان. این موضوع نشان می‌دهد که شرکت در این زمینه هم تنها به سود خود می‌اندیشد.

در همین زمینه یکی دیگر از مشتریان گروه صنعت خودرو آذربایجان گفت: ثبت ‌نام‌ها از اردیبهشت ماه ۹۷ شروع و تا تیرماه سال پیش انجام شد که در طول سه نوبت ۱۰۰،۱۲۰ و ۱۴۰ روز کاری قرار بوده است که خودروها به مشتریان تحویل داده شود. ولی تاکنون خبری از تحویل خودرو نشده است. در نتیجه پیگیری ما، شرکت در تاریخ ۱۵ بهمن ماه ۹۷، جدول زمانبندی شده برای تحویل خودروها از بهمن همان سال تا شهریور ماه سال جاری منتشر کرد.

این مشتری مدعی شد: نزدیک به ۱۲۰۰ دستگاه از این خودروها تا اردیبهشت ماه سال جاری تحویل داده شد که البته این هم معلوم نیست متعلق به مشتریان واقعی بوده یا خیر. پس از اردیبهشت ماه سال جاری دیگر رسماً شرکت اعلام کرد که توان تحویل خودروها دیگر براساس همان جدول را هم ندارد. این در حالی است که برررسی‌ها نشان می‌دهد شرکت تولید داشته ولی تحویل نداده و خودروها را در بازار آزاد عرضه کرده است.

وی اظهار کرد: من در اردیبهشت ماه سال پیش خودرو MG 360 را با قیمت قطعی ۸۸ میلیون تومان و با پرداخت ۳۹ میلیون تومان ثبت‌نام کردم. قرار بر این بود که باقی مبلغ را در زمان تحویل خودرو که تقریباً ۱۵ مهرماه ۹۷ بود، تکمیل‌وجه کنم ولی اکنون پس از گذشت حدود یک ‌سال از موعد تحویل، خبری از تحویل‌ها نیست.

او یادآوری کرد: من و بیش از ۳۰۰ نفر از کسانی که مشکل بنده را دارند، کاملاً بلاتکیف هستیم. شرکت نه اعلام می‌کند که چه زمانی تحویل می‌دهد، آیا قرار است خودرویی جایگزین شود یا خودروی ایرانی تحویل می‌دهد! هر صحبتی هم می‌کنیم که می‌گویند" بیایید اصل پولتان را بگیرد". 

این موضوع از گروه صنعت خودرو آذربایجان پیگیری شد که مسوولان آن از پاسخگویی خودداری کردند.

ایسنا

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

2 دیدگاه ها برای "تکلیف خریداران MG360 چیست؟!"

avatar
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
مهدی
مهمان

تا اینجا ۱۶اسفند۹۸. تمام وعده ها دروغ بوده و انجام ندادن.حتی وعده خودرو جایگزین. اگر هم روزی جایگزین معرفی کنن به احتمال زیاد با دریافت اضافه مبلغ قابل توجهی که شاید خیلیا نتونن پرداخت کنن تحویلش میدن. بهر حال حواله دارا ضرر کردن.

علیرضا
مهمان
فرمول جدیدشون را بهمن ۹۷ در یک جدول کذایی ارایه کردن و تعهدبه تحویل نمودند تا حواله دارها را از شکایت منصرف کنند و حواله دار ها هم اعتماد کردند. نتیجه این اعتماد عدم انجام تعهدات اولیه یعنی تحویل ۱۰۰ روزه و عدم انجام تعهدات ثانویه بود. حالا ادعا میکنید که میخواد فرمول جدید ارایه کنه!. هیچ عقل سلیمی مجدد گول این شرکت را نمیخوره. اصل مطلب اینه که شرکت تخلف کرده و بدون ثبت قطعه به میزان لازم پیش فروش قطعی نموده که این خلاف دستورالعمل وزارت صمت هستش و پس از دریافت وجوه نقد از مردم و تاخیر… بیشتر