تکه تکه کردن و فروش کیلویی قطعات پراید در جنوب تهران

پنجشنبه 16 آبان 98 ساعت 12:55
تکه تکه کردن و فروش کیلویی قطعات پراید در جنوب تهران

پدر و پسری که با همکاری یکدیگر اقدام به سرقت خودروهای پراید کرده و اجزا و قطعات آن را به فروش می‌رساندند، دستگیر شدند.

مدتی قبل ماموران کلانتری مصطفی خمینی از فعالیت مشکوک فردی در یکی از گاراژهای واقع در این محدوده با خبر شده و در جریان رسیدگی به موضوع مطلع شدند که این فرد اقدام به تکه تکه کردن خودروهای سواری کرده و اجزا و قطعات آن را به شکل کیلویی یا جدا جدا به فروش می‌رساند.

همچنین در ادامه تحقیقات معلوم شد که مجموع درآمد حاصل از فروش قطعه قطعه پراید، برای این فرد بسیار کمتر از قیمت کل پراید است و به همین خاطر هم ماموران یقین پیدا کردند که این خودروها سرقتی است و در همین راستا با هماهنگی مقام قضایی به محل اعزام شده و دو نفر را در این مورد دستگیر و به کلانتری منتقل کردند. همچنین یک دستگاه سواری پراید قطعه قطعه شده هم در محل گاراژ کشف و ضبط شد.

با انتقال این دو فرد به کلانتری معلوم شد این افراد پدر و پسر هستند و با همکاری یکدیگر اقدام به سرقت خودروی پراید کرده و سپس اجزا و قطعات آن را به قیمت بسیار پایین به فروش می‌رسانند. دو متهم هم که با شواهد و ادله مواجه شدند به جرم خود مبنی بر سرقت خودرو اعتراف کردند که به گفته افسر پرونده تا کنون حداقل سه مورد سواری پراید را به همین شیوه سرقت و تکه تکه کرده‌اند.

این پدر و پسر همچنین در اعترافات خود اعلام کردند که خودروها را عمدتاً از نواحی شمال شهر تهران به سرقت برده‌اند. یکی از متهمان دستگیر شده در خصوص درآمد حاصل از فروش تکه تکه پراید هم گفت: «بلد بودم که چطور خودرو را تکه تکه و اجزایش را جدا کنم. پس از سرقت تمام قطعات خودرو از در و گلیگر و موتور و جعبه دنده و ... را جدا می‌کردیم و یا به شکل کیلویی یا به شکل قطعه‌ای می‌فروختیم.»

او در مورد درآمد حاصل از این کار هم گفت: «بین دو میلیون تا دو میلیون و 700هزار تومان درآمد داشتیم و بیشتر از آن نبود. چون مجبور بودیم خیلی پایین‌تر از قیمت واقعی اقلام را بفروشیم.»

بنا به تأیید افسر پرونده، این دو متهم برای ادامه روند رسیدگی به جرم با پرونده تشکیل شده روانه دادسرا شده‌اند.

ایسنا

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar