جزئیات اختصاص وام ۲.۵ میلیون تومانی برای گاز سوز کردن خودروها

پنج شنبه 26 اردیبهشت 98 ساعت 12:04
جزئیات اختصاص وام 2.5 میلیون تومانی برای گاز سوز کردن خودروها

یکی از سیاست‌های دولت در طول سال‌های اخیر دوگانه سوز کردن خودروها بوده که برای این مهم هم اقدامات گوناگونی انجام شد. بتازگی مدیر سی‌ان‌جی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی از اختصاص وام ۲.۵ میلیون تومانی به مشتریان خبر داد.

در حالی که ایران بزرگ‌ترین ذخایر گاز جهان را به‌خود اختصاص داده اما طبق آمار اعلامی، سهم گاز در سبد انرژی ما تنها ۱۳ درصد است که طبق برنامه‌ریزی‌های انجام گرفته قرار بود در برنامه اولیه این سهم ۷۶ درصد باشد که تاکنون محقق نشده است.

آخرین طرح دولت برای توسعه جایگاه گاز در سبد انرژی تخصیص وام ۲.۵ میلیون تومانی به افراد متقاضی برای دوگانه‌سوز کردن خودروها بوده که حمید قاسمی مدیر سی‌ان‌جی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی، در خصوص آخرین جزئیات اجرای این طرح گفت: تا کنون استقبال خوبی از این طرح انجام گرفته ولی روند اجرای کار کمی سخت بوده است.

وی با ذکر این‌که در حال گفت و گو با بانک برای تسهیل شرایط دریافت وام هستیم، اظهار کرد: به خاطر اینکه بانک تقاضای ضامن دوم داشته، فرایند کار پیچیده شده است که اگر بتوانیم این مساله را حل کنیم قطعاً انجام این کار آسان‌تر خواهد شد. البته اکنون هم کار در حال انجام است ولی به دنبال ایجاد ساز و کاری برای تسهیل کاریم.

مدیر سی‌ان‌جی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی درباره میزان استقبال و ثبت‌نام‌های انجام گرفته، گفت: تاکنون در سایت www.irngv.ir، یک میلیون و ۱۵۰ هزار نفر ثبت‌نام کردند ولی بر اساس برنامه، تنها به دو میلیون نفر وام تعلق خواهد گرفت که تاکنون با پست بانک برای یک میلیون نفر مذاکره کرده و قرار شده تا بانک رفاه هم به یک میلیون نفر دیگر وام اختصاص دهد که اکنون در حال رایزنی و گفت و گو هستیم.

وی با ذکر این‌که اولویت ما با پرمصرف‌ها یعنی خودرو وانت و پس از آن خودروهای فعال در اسنپ و تپسی هستند، گفت: شمار کثیری از خودروهایی که تاکنون ثبت نام کردند، خودروهای معمولی هستند و ظرفیت ثبت نام برای ۳ میلیون نفر وجود دارد.

به گفته وی اگر این کار مطابق برنامه و درست پیش‌برود، می‌توانیم روزانه ۱۸ میلیون لیتر در مصرف بنزین صرفه جویی کنیم؛ علاوه بر این برای جایگاه‌هایی که اعلام کردیم، ظرفیت ۱۰۰ درصد قابل افزایش است و هر کجا نیاز باشد هم می‌توانیم جایگاه کوچک مقیاس را ظرف یک هفته پیاده‌سازی کنیم.

ایسنا

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar