جزئیات تخفیفات طرح ترافیک

چهارشنبه 4 اردیبهشت 98 ساعت 12:37
جزئیات تخفیفات طرح ترافیک

مدیر واحد ساماندهی محدودیت‌ها و طرح‌های ترافیک با اشاره به انواع تخفیفات نرخ عوارض طرح ترافیک، گفت: دریافت‌کنندگان طرح ترافیک یک ماه فرصت دارند تا حساب شهروندی خود را شارژ کنند.

عمار سعیدیان فر، مدیر واحد ساماندهی محدودیت‌ها و طرح‌های ترافیک در ارتباط با تخفیفات طرح ترافیک اظهار داشت: طبق مصوبه شورای شهر تهران خبرنگاران و بیماران خاص و معلولین از تخفیف ۹۰ درصدی طرح ترافیک و طرح کاهش آلودگی هوا (زوج و فرد سابق) برخوردار هستند.

وی افزود: ساکنین محدوده طرح ترافیک و طرح کاهش آلودگی هوا، هم از تخفیف ۵۰ درصدی برخوردار هستند و همچنین یک خروج پیش از ساعت ۸:۳۰ صبح و یک ورود پس از ساعت ۱۷ رایگان خواهند داشت.

سعیدیان‌فر گفت: از اول تیر شهروندان باید عوارض رفت و آمد در محدوده کنترل آلودگی هوا (زوج و فرد) را پرداخت کنند که هزینه عوارض آن نصف عوارض طرح ترافیک است و برای رفت و آمد های زیر ۲۰ روز عوارض محدوده کنترل آلودگی هوا (زوج و فرد) رایگان است اما شهروندان حتماً به این نکته باید توجه داشته باشند که برای این محدوده هم باید مثل طرح ترافیک از طریق مراجعه به سایت «تهران من» ثبت نام کنند.

مدیر واحد ساماندهی محدودیت‌ها و طرح‌های ترافیک ادامه داد: افرادی که معاینه فنی برتر برای خودروهایشان داشته باشند هم از تخفیف ۲۵ درصدی برخوردارند همچنین بر اساس مصوبه شورای شهر تهران آژانس‌ها و مؤسسات اتومبیل کرایه از تخفیف ۵۰ درصدی برخوردار بوده و اگر سه سند سفر در سامانه سفربرگ شهرداری اخذ کنند تخفیف ۷۰ درصدی خواهند داشت.

به گفته سعیدیان فر راننده‌های وانت‌بار هم تخفیف ۵۰ درصدی داشته اما اگر یک باربرگ از سامانه بارانه دریافت کنند تخفیف ۷۰ درصدی خواهند داشت.

وی گفت: سرویس‌های مجاز مدرسه و خودروهای آموزش رانندگی هم تخفیف ۷۰ درصدی داشته و همه پلاک‌های ویلچر عوارض طرح برای آنها صفر است.

مدیر واحد ساماندهی محدودیت‌ها و طرح‌های ترافیک یادآوری کرد: افرادی که در حساب شهروندی خود اعتبار کافی داشته باشند در صورت ورود به طرح هم تخفیف ۲۰ درصدی خواهند داشت در غیر اینصورت رانندگان یک ماه فرصت دارند که حساب شهروندی خود را شارژ کنند چون که در غیر این صورت دو جریمه برای آنها اعمال خواهد شد یکی برای عوارض و دیگری جریمه پلیس لذا شارژ حساب شهروندی ضرورت دارد.

سعیدیان‌فر گفت: افرادی که در زمان‌های غیر اوج (بعد از ساعت ۱۰ صبح ورود و قبل از ۱۶ خروج)، داشته باشند، از تخفیف ۳۰ درصدی برخوردار بوده و برعکس این موضوع ۵۰ درصد به هزینه طرح آنها اضافه خواهد شد.

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar