جزئیات جدید از جایگزین پراید

بروزرسانی در: دوشنبه 15 مهر 98 ساعت 12:46
جزئیات جدید از جایگزین پراید

دبیر انجمن خودروسازان گفت: قراردادهای لازم با قطعه‌سازان بسته شده و پروسه مرتبط با پلتفرم جدید سایپا در مراحل نهایی است.

احمد نعمت ‌بخش، دبیر انجمن خودروسازان ایران در مورد جایگزین پراید گفت: سایپا در حال کار کردن روی یک پلتفرم است و جایگزین پراید قرار است سال ۹۹ عرضه شود. در بازدیدی که از مرکز تحقیقات این خودروساز داشتم مشاهده کردم که سایپا روی پلتفرمی کار می‌کند که در مراحل نهایی قرار دارد ضمن این که قراردادها هم با قطعه‌سازان بسته شده است.

قیمت خودرویی که جایگزین پراید خواهد شد قطعاً از نمونه کنونی گران‌تر است ولی رقم آن هنوز معلوم نیست. مردم از خودروهایی مثل پراید و پژو ۴۰۵ خسته شده‌اند و باید خودروهای جدید با تکنولوژی جدید جایگزین این محصولات شوند. علاوه بر این امکان اجرای استانداردهای جدید ۸۵ گانه به طور کامل روی این دو خودرو وجود ندارد.وی ادامه داد: وزاتخانه به شدت سیاست داخلی‌سازی در صنعت خودرو را در پیش گرفته و می‌توان گفت به طور متوسط روی کلیه خودروها ۷۵ درصد داخلی‌سازی داشتیم. باید این میزان طی ۲ سال به ۸۰ درصد داخلی‌سازی برسد و این قضیه مربوط به همان سیاست جدید وزارتخانه است. در خصوص میزان داخلی‌سازی پراید باید به مقدار ارزبری اشاره کرد و هر دستگاه از این خودرو تقریباً هزار دلار ارزبری برای قطعه‌سازان دارد. میزان آن برای کارخانه تولید هم نزدیک به ۵۰۰ دلار است و به طور کلی تولید یک دستگاه پراید ۱۵۰۰ دلار ارزبری دارد.

دبیر انجمن خودروسازان در پایان اظهار کرد: اگر به دو سال اخیر بازگردیم، کلیه اقلام در زمینه گران شدن قطعاً بیشتر از خودرو بوده است. صنعت خودرو در تلاش است تا با افزایش تولید و کاهش هزینه‌ها، افزایش قیمت را نداشته باشد. ولی زمانی که قیمت آلومینیوم ۴ برابر یا فولاد ۳ برابر می‌شود نمی‌توان کاری کرد. ما قبول داریم که قدرت خرید مردم کاهش پیدا کرده ولی راه چاره‌ای وجود ندارد.

گسترش نیوز

قیمت پراید

فروش اقساطی سایپا

قیمت محصولات سایپا

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar