جزئیات طرح ترافیک در سال ۹۹

سه شنبه 6 اسفند 98 ساعت 10:37
جزئیات طرح ترافیک در سال 99

مدیر واحد ساماندهی محدوده‌ها و طرح‌های ترافیکی سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران جزئیات طرح ترافیک در سال ۹۹ را تشریح کرد.

عمار سعیدیان فر در پاسخ به این سؤال که در سال ۹۹ بخشنامه یا دستورالعملی برای طرح ترافیک داریم یا خیر؟ گفت: ما لایحه‌ای را به شورای شهر تهران بردیم که با اصلاحاتی مصوب شد.

وی افزود: طرح ترافیک سال ۹۹ به جز تغییرات قیمتی و اجرایی از لحاظ ماهیتی و محدوده‌ای هیچ تفاوتی با طرح ترافیک سال ۹۸ نخواهد داشت.

مدیر واحد ساماندهی محدوده‌ها و طرح‌های ترافیکی سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با اشاره به این تفاوتها بیان کرد: معاینه فنی در سال جاری ۲۵ درصد تخفیف داشت که در سال ۹۹ به ۳۰ درصد می‌رسد، از نظر قیمت هم برای افرادی که معاینه فنی دارند ۲۱ درصد و برای افرادی که معاینه فنی برتر دارند ۱۳,۵ درصد افزایش داشته است.

این مقام مسئول تأکید کرد: شهروندان برای رفت و آمد در محدوده ترافیک با توجه به رأی دیوان عدالت و سایر مسائل باید رفت و آمد خود را قبل از ورود به محدوده رزرو کرده و تا ساعت ۶ صبح آن روز هم می‌توانند رزرو خود را کنسل کنند و اگر هم کار واجبی پیش آمد و به محدوده وارد شدند باید تا ۱۲ شب همان روز ترددشان را در سامانه رزرو کنند در غیر این صورت مشمول تخفیف نخواهند شد.

سعیدیان فر همچنین گفت: ما سیستم رزروها را قبل از شروع هفته یعنی روز چهارشنبه باز می‌کنیم تا شهروندان کار رزرو خود را انجام دهند.

وی یادآور شد: تردد در محدوده آلودگی هوا هم همان عدد ۲۰ روز رفت و آمد رایگان است و برای رفت و آمد بیشتر از ۲۰ روز باید هزینه پرداخت شود.

سعیدیان فر با اشاره به اینکه قوانین ساکنین محدوده طرح ترافیک مشابه همان قوانین سال ۹۸ است بیان کرد: ساکنین محدوده می‌توانند پیش از ساعت ۸:۳۰ دقیقه صبح یک ورود و پس از ساعت ۱۷ یک خروج رایگان داشته باشند و بین این ساعات هم برای آنها نصف قیمت است.

وی اضافه کرد: همچنین کسانی که در این محدوده مستاجرند هم می‌توانند اجازه تمدید را به اداره دفتر خدمات الکترونیک شهرداری تهران ارائه کنند و مالکان هم اگر عواض نوسازی خودرو را پرداخت کنند به طور اتومات برای آنها تمدید خواهد شد.

سعیدیان فر که در یک برنامه رادیویی صحبت می‌کرد، در مورد وضعیت ترافیکی روزهای پنجشنبه در سال ۹۹ عنوان کرد: ما در سال جدید همچون سال ۹۸ پنجشنبه‌ها طرح ترافیک نداریم و فقط محدوده کنترل آلودگی هوا را داریم که از ساعت ۶:۳۰ دقیقه صبح تا ۱۳ ظهر اعمال می‌شود و برای شهروندانی هم که روز پنجشنبه وارد محدوده شوند تنها یک روز از ۲۰ روز رفت و آمد رایگان آنها کاسته خواهد شد.

ایسنا

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar