جزئیات طرح نمایندگان برای لغو ممنوعیت واردات خودرو

بروزرسانی در: جمعه 18 آبان 97 ساعت 00:35
جزئیات طرح نمایندگان برای لغو ممنوعیت واردات خودرو

نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس جزئیات طرح نمایندگان برای لغو ممنوعیت واردات خودرو را تشریح کرد.

فریدون احمدی نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی  با اشاره به مصوبه دولت مبنی بر ممنوعیت واردات خودرو به کشور، گفت: مصوبه دولت برای ممنوعیت واردات خودرو توجیه علمی ندارد و باید این مصوبه اصلاح شود.

وی افزود: برای اصلاح و تجدید نظر در مصوبه دولت برای ممنوعیت واردات خودرو، طرحی را در مجلس برای لغو ممنوعیت واردات خودرو آماده کرده‌ایم که بعد از تعطیلات تابستانی پارلمان ارائه می‌کنیم.

نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس با ذکر اینکه واردات خودرو به کشور نباید محدود بسته شود، اظهار داشت: بازار خودرو باید مدیریت شود، مدیریت بازار، با تعطیل کردن، دو موضوع جداگانه است، این روش، منطقی نیست، این طور بازی با بازار خطرناک است که همه را نگران کرده است.

احمدی با انتقاد از مدیریت بازار خودرو، گفت: بازار خودرو خوب مدیریت نمی‌شود، خوشبختانه دولت قصد دارد ترخیص خودروها از گمرک را تسهیل کند که امیدواریم این کار سریع‌تر انجام گیرد، اصلا اقدام برای لغو واردات خودرو، مناسب و منطقی نیست.

وی با اشاره به جزئیات طرح نمایندگان مجلس برای لغو واردات خودرو، تأکید کرد: ما می‌خواهیم در این طرح بگوییم که واردات خودرو نباید ممنوع شود، بلکه باید مدیریت شود و تصمیم ‌گیری‌ها براساس شرایط بازار باشد..

نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس ادامه داد: این حق مردم است که خودروی خارجی خریداری کنند، خودروهای داخلی برای همه زمینه‌ها و کاربری‌ها جوابگو نیست، واردات خودرو در تنظیم بازار مؤثر است و موجب کاهش قیمت‌ها خواهد شد، از سویی بازار، روان و منطقی می‌شود.

نماینده مردم زنجان در مجلس در آخر یادآوری کرد: امضاها برای طرح لغو ممنوعیت واردات خودرو در حال جمع‌آوری است و نمایندگان مجلس هم پیشنهادات خود را برای تکمیل آن ارائه می‌دهند.

منبع: تسنیم

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

2 دیدگاه ها برای "جزئیات طرح نمایندگان برای لغو ممنوعیت واردات خودرو"

avatar
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
کوروش وطنخواه
مهمان

ما نخوایم دوتا شرکت درپیتی و آشغالساز ایرانخودرو و سایپا برامون آشغال بسازند و ماشین چینی نخوایم کی را باید ببینیم به اهورا مزدا قسم لیاقت ایرانیها بهترینهاست

علی
مهمان

خیال باطل…
خدا ازشون نگذره که اینقدر محدود شدیم ..
خرید خودروهای ارزون روز دنیا هم واسمون رویا شده
البته واسه اقازاده ها که پول خورده