حذف محدوده زوج و فرد از اول تیرماه و اعمال ضوابط جدید

چهارشنبه 21 فروردین 98 ساعت 13:44
حذف محدوده زوج و فرد از اول تیرماه و اعمال ضوابط جدید

مشاور معاون ترافیک شهرداری تهران با اشاره به حذف محدوده زوج یا فرد از اول تیرماه و اعمال ضوابط جدید محدوده کنترل آلودگی هوا، یادآوری کرد: از اول تیرماه خودروها در هر فصل ۲۰ روز اجازه ورود رایگان به حلقه دوم موسوم به محدوده کنترل آلودگی هوا را دارند و برای بیش از آن باید نصف عوارض طرح ترافیک را بدهند.

علی پیرحسینلو، مشاور معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران اظهار داشت: بر اساس ضوابط جدیدی که از طرف شهرداری به اجرا گذاشته شده است، اگر خودرویی وارد محدوده طرح ترافیک شود، ولی در حساب شهروندی خود در سایت «تهران من» پول کافی نداشته باشد، تا یک ماه فرصت پرداخت دارد و در این مدت مشمول جریمه نخواهد شد.

وی ادامه داد: طبعاً اگر مالکان این خودروها در فرصت یک ماهه اقدام به شارژ حساب شهروندی خود نکنند، مثل سال پیش علاوه بر بدهی عوارض ورود به طرح ترافیک، مشمول جریمه هم خواهند شد.

پیرحسینلو البته یک شرط را هم برای بهره‌مندی از چنین امتیازی مطرح کرد و گفت: این فرصت تنها برای کسانی قابل استفاده است که یک بار برای همیشه در سایت ثبت نام کرده باشند و مشخصات خودروی خود را هم وارد کرده باشند.

وی با ذکر اینکه رویکرد شهرداری این است که حتی‌الامکان کسی جریمه نشود و همه به سمت رفتار قانونی سوق یابند، افزود: شهروندان حتی اگر پول عوارض طرح ترافیک را به‌موقع پرداخت نکردند، بهتر است ثبت‌نام خود را انجام دهند تا جریمه نشوند.

مشاور معاون ترافیک شهرداری تهران با اشاره به حذف محدوده زوج یا فرد از اول تیرماه و اعمال ضوابط جدید محدوده کنترل آلودگی هوا، یادآوری کرد: از اول تیرماه خودروها در هر فصل ۲۰ روز اجازه ورود رایگان به حلقه دوم موسوم به محدوده کنترل آلودگی هوا را دارند و برای بیش از آن باید نصف عوارض طرح ترافیک را بدهند، ولی اگر کسی در سایت تهران من ثبت مشخصات نکرده باشد، این مجوز ۲۰ روزهٔ رفت و آمد رایگان برای او قابل اجرا نیست و لذا از روز اول جریمه خواهد شد؛ پس توصیه می‌کنیم که شهروندان حتماً ثبت نام کنند تا جریمه نشوند.

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar