خودروهای موجود در انبار خودروسازان با دلار ۳۸۰۰ تومانی ساخته شده اند

بروزرسانی در: جمعه 18 آبان 97 ساعت 00:36
خودروهای موجود در انبار خودروسازان با دلار 3800 تومانی ساخته شده اند

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با ذکر این‌ که عامل اصلی تلاطم گذشته در بازار خودرو ضعف و ناتوانی مدیران خودروساز است، گفت: اگر ادعای خودروی ملی درست است پس تلاطم در بازار خودرو با نوسانات ارزی بی‌ معناست.

 محمد عزیزی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در جواب به دلیل افزایش قیمت افسارگسیخته خودرو با وجود خودروهای داخل انبار که با دلار ۳۸۰۰ تومان پارسال ساخته شده‌اند، گفت: در یک کلمه می‌توان مهمترین دلیل به‌ وجود آمدن وضعیت فعلی بازار خودرو را ناتوانی مدیران وزارت صنایع در کنترل بازار ذکر کرد.

وی با انتقاد از رویه مسئولان وزارت صنعت در برخورد با شرایط فعلی قیمت‌ های خودرو و عدم پاسخگویی در وضعیت فعلی گفت: شخص وزیر باید پاسخگوی شرایط فعلی باشد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در خصوص ادعای خودروی ملی گفت: اگر صد در صد خودروهایی مانند سمند تولید داخل است، با افزایش و کاهش قیمت دلار نباید بازار خودرو متلاطم شود، بنابراین می‌توان نتیجه گرفت که همه خودروهای داخلی مونتاژ هستند، پس جای سؤال دارد چگونه پس از سالیان سال و تولید خودروهای یکسان نتوانسته‌اند این خودروهای مونتاژ را هم از تلاطم بازار محافظت کنند.

عزیزی با ذکر این ‌که علی ‌رغم این ‌که عمده تلاطم‌های گذشته بازار مسکن ضعف و ناتوانی مدیریت در شرکت ‌های خودروساز است، گفت: بخشی از گرانی‌ها هم به‌ جهت موج توهمی است و مردم می‌خواهند به ‌وسیله خودرو درآمدشان را تبدیل به سرمایه کنند.

وی در خصوص نقش مجلس در مقابله با این آشفته ‌بازار گفت: ورود مجلس برای سؤال و استیضاح زمانبر است، ولی دستگاه‌ های نظارتی دیگر به‌ طور موازی می‌توانند دخالت کنند و هرچه سریعتر باید به بازار خودرو ورود کنند تا بازار به شرایط تعادلی برسد.

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar