۱۰ هزار خودرو برای جانبازان و خانواده شهدا

سه شنبه 24 خرداد 01 ساعت 16:41
۱۰ هزار خودرو برای جانبازان و خانواده شهدا

سرپرست اداره کل تسهیلات رفاهی بنیاد شهید و امور ایثارگران از تخصیص ۱۰ هزار دستگاه خودرو از محصولات دوخودروساز اصلی برای جانبازان و خانواده شهدا خبر داد.

جعفر واحدی گفت: بر اساس قانون بودجه سال ۱۴۰۱، وزارت صمت مکلف است از طریق شرکت‌های خودروسازی ایران‌خودرو و سایپا از محل تولید محصولات ملی خود به تعداد ۱۰ هزار دستگاه خودرو نسبت به فروش خودرو به همسر، فرزندان و والدین شهدا، جانبازان ۲۵ درصد و بالاتر دارای محدودیت‌های جسمی و حرکتی و جانبازان ۵۰ درصد و بیشتر با معرفی بنیاد شهید و امور ایثارگران با تقسیط ۵ ساله و کارمزد ۴ درصد از محل تسهیلات قرض‌الحسنه تبصره ۱۶ اقدام کند.

این قانون شامل جانبازانی که فاقد خودرو بوده و تاکنون با معرفی بنیاد شهید و امور ایثارگران خودرو دریافت نکرده اند، می‌شود اما جانبازان ۷۰ درصد مستثنی از این شرایط هستند و در صورت داشتن خودرو هم می‌توانند اقدام کنند.

سرپرست اداره کل تسهیلات رفاهی بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: با توجه به تعداد و نوع خودرو و شروط اعلام‌شده، لازم است هماهنگی‌های لازم برای معرفی ایثارگران از طریق بنیاد شهید و امور ایثارگران با وزارتخانه ذی‌ربط، خودروسازان و سیستم بانکی انجام شود.

تصویب آیین نامه اجرایی تبصره ۱۶ به بانک مرکزی و سایر دستگاه‌ها ابلاغ شده است.

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar