درخواست توقف پیش فروش خودروهای یورو ۴

شنبه 23 آذر 98 ساعت 13:16
درخواست توقف پیش فروش خودروهای یورو 4

سازمان حفاظت محیط زیست در نامه‌ای به مدیرعامل گروه ایران خودرو، توقف پیش فروش ۴ خودروی این گروه را خواستار شد.

سازمان حفاظت محیط زیست در واکنش به پیش ‌فروش چهار محصول یورو ۴ نامه‌ای خطاب به مدیرعامل گروه ایران خودرو ارسال و تاکید کرده است که در صورت پیش‌ فروش این خودروها، سازمان حفاظت محیط زیست پیگیری قانونی را در دستور کار خود قرار خواهد داد.

در نامه مهدی میرزایی قمی رییس مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست خطاب به مقیمی مدیر عامل گروه ایران خودرو آمده است:

«به استحضار می‌رساند براساس بخشنامه مورخ ۹۸/۹/۲۰، آن شرکت محترم در وب‌سایت رسمی خود اقدام به پیش فروش چهار محصول دارای استاندارد آلایندگی یورو ۴ برای آذر ماه سال ۱۳۹۹ نموده است.

پیرو نامه شماره ۹۸/۳۰۰/۳۲۳۴۴ مورخ ۹۸/۸/۱۲ به وزارت صنعت، معدن و تجارت تشریح گردید که براساس ماده چهار قانون هوای پاک پیش فروش محصولات یورو ۴ برای سال آینده ممنوع است و خودروسازان می‌بایست قبل از هرگونه اقدام به فروش یا پیش‌ فروش نسبت به اخذ مجوز آلایندگی برای محصولات خود اقدام کنند.

با توجه به اینکه برای چهار محصول مذکور تاکنون اقدامی جهت ارتقای استاندارد آلایندگی به یورو ۵ انجام نگرفته است، مقتضی است دستور فرمایید از پیش فروش محصولات یاد شده برای سال آینده جلوگیری به عمل آید. بدیهی است در صورت انجام پیش فروش این محصولات این سازمان پیگیری قانونی را در دستور کار خود قرار خواهد داد.»

درخواست توقف پیش فروش خودروهای یورو 4

ایسنا

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar