دریافت دو مرحله‌ای مالیات از خودروهای لیزینگی خلاف قانون است

دوشنبه 1 مهر 98 ساعت 13:07
دریافت دو مرحله‌ای مالیات از خودروهای لیزینگی خلاف قانون است

عضو کمیسیون شوراهای مجلس، با ذکر اینکه دریافت دو مرحله‌ای مالیات بر ارزش افزوده از خودروهای لیزینگی خلاف است، گفت: قطعاً مجلس و دولت باید از هر ابزاری برای کاهش فشار اقتصادی بر مردم استفاده کنند.

حسین مقصودی عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس با اشاره به مصوبه اخیر کمیسیون اقتصادی مجلس در خصوص موضوع حذف معافیت مالیاتی از تسهیلات خرید از شرکت‌های لیزینگی در لایحه دائمی شدن قانون مالیات بر ارزش افزوده، گفت:اعمال مالیات جدید از محل تسهیلات خرید از شرکت‌های لیزینگی به ضرر مردم تمام خواهد شد، چون خریداران عملاً باید دو مرحله مالیات بر ارزش افزوده را پرداخت کنند.

دریافت دو مرحله‌ای مالیات بر ارزش افزوده از خودروهای لیزینگی خلاف قانون است

نماینده مردم سبزوار، جوین و جغتای در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: نباید خریداران برای خرید خودرو از شرکت‌های لیزینگ یک مرتبه مالیات بر ارزش افزوده بر روی خودرو را پرداخت کرده و یک مرتبه هم هنگام دریافت تسهیلات شرکت لیزینگ مالیات پرداخت کنند.

وی با اعلام اینکه دریافت دو مرحله‌ای مالیات بر ارزش افزوده از خودروهای لیزینگی خلاف است، تصریح کرد: قطعاً مجلس و دولت باید از هر ابزاری برای کاهش فشار اقتصادی بر مردم استفاده کنند.

مصرف کننده نباید دو بار مالیات بر ارزش افزوده را پرداخت کند

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: قطعاً مصرف کننده نباید دو بار مالیات بر ارزش افزوده را پرداخت کند، البته در وضعیت کنونی باید روند واریز مالیات‌های دریافت شده به سازمان امور مالیاتی بررسی و شفاف شود.

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس تصریح کرد: در وضعیت کنونی اقشار ضعیف و متوسط جامعه برای خرید خودرو از شرکت‌های لیزینگ استفاده می‌کنند، از این رو نباید هزینه‌های جدیدی را به این اقشار تحمیل کنیم.

خانه ملت

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar