دلایل تولید خودروهای ناقص چیست؟

بروزرسانی در: سه شنبه 11 تیر 98 ساعت 15:08
دلایل تولید خودروهای ناقص چیست؟

عضو هیات مدیره انجمن تخصصی صنایع همگن، نیرومحرکه و قطعه سازی گفت: نبود فناوری تولید قطعات‌های تک در واحدهای قطعه سازی از یک طرف و عدم پرداخت مطالبات قطعه سازان و کمبود نقدینگی از طرف دیگر، موجب تولید خودروهای ناقص و غیر تجاری شده است.

امید رضایی در تشریح نقش قطعه سازان در تولید خودروهای ناقص با ذکر این مطلب گفت: از دو منظر باید به این موضوع نگاه کرد قطعاتی که هنوز اقدامی در زمینه داخلی سازی آن‌ها انجام نشده و بخشی که فناوری ساخت آن به قطعات‌های تک برمی گردد که نیازمند سرمایه گذاری است و توان داخل هنوز در این زمینه جواب نداده است.

وی با اشاره به برگزاری نمایشگاه داخلی سازی قطعات ادامه داد: خودروساز در زمینه برنامه ریزی برای داخلی سازی قطعات نمایشگاهی برگزار کرده که شاید این امر این بخش از موضوع را پوشش دهد ولی بخشی که به مشکل نقدینگی قطعه سازان بازمی گردد و به توان قطعه ساز ارتباطی ندارد، باید اقداماتی انجام شود.

رضایی تصریح کرد:در صورت عدم‌تامین نقدینگی توان خرید مواد اولیه و تولید وجود ندارد چون که اولویت قطعه ساز اختصاص درآمدها به نیروی انسانی، مالیات و دیگر هزینه‌ها است که این روند منجر به تولید خودروهای ناقص شد‌.

عضو هیات مدیره انجمن تخصصی صنایع همگن، نیرومحرکه و قطعه سازی با تاکید بر نگاه به نقش قطعه سازان در تولید خودروهای ناقص از دو منظر اظهار کرد:در حال حاضر اقدامی در جهت داخلی سازی قطعات‌های تک به خاطر مشکل نقدینگی و عدم‌ پرداخت مطالبات قطعه سازان انجام نشده چون به هزینه‌های سنگین و کمک شرکت‌های دانش بنیان نیاز دارد که اگرچه خودروساز گام‌هایی در این زمینه برداشته ولی به طور قطع زمان بر خواهد بود.

عصر خودرو

 

صنعت خودروسازی در حال تحول اساسی است

خودکفایی ۱۰۰ درصدی تولید خودرو در کمتر از یک سال

سیاست رشد تولید خودرو به تکمیل محصولات ناقص تغییر کرد

خودروسازان به طور قطره چکانی لوازم یدکی به بازار عرضه می‌کنند

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

1 دیدگاه برای "دلایل تولید خودروهای ناقص چیست؟"

avatar
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
کوروش وطن خواه
مهمان

از ادمین محترم پیج خواهش میکنم به این آهن پاره های شرکت های زپرتیه ایران گاری و خرپا در سال ۲۰۱۹ به اینها اسم خودرو ندهند و ضایعات و آهن پاره برازنده این آشغالهاست