دولت از دی ماه استفاده از کارت سوخت را اجرایی می‌کند

دوشنبه 26 آذر 97 ساعت 11:26
دولت از دی ماه استفاده از کارت سوخت را اجرایی می‌کند

عضو کمیسیون انرژی مجلس، با ذکر اینکه دولت از دی ماه استفاده از کارت سوخت را اجرایی می‌کند، گفت: مهلت ثبت نام کارت سوخت باید تمدید شود.

علی بختیار، با اشاره به ثبت نام کارت سوخت در طول هفته‌های گذشته، گفت: مجلس و دولت در خصوص گزینه‌های سهمیه بندی، دو نرخی کردن و گرانی قیمت بنزین تصمیم نگرفته‌اند و از طرف دیگر با موضوع قاچاق سوخت رو به رو هستیم که باید برای آن چاره‌ای اندیشیده شود.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، افزود: راهکاری که دولت اندیشیده و مجلس با آن با مخالفتی نداشته این بوده که از طریق احیای سامانه کارت هوشمند سوخت مردم بتوانند بدون سهمیه بندی از کارت، برای تأمین سوخت استفاده کنند.

باید مهلت ثبت نام کارت سوخت تمدید شود

وی با ذکر اینکه در طول هفته‌های گذشته ثبت نام افرادی که کارت سوخت ندارند انجام شد، ادامه داد: باید مهلت ثبت نام کارت سوخت تمدید شود تا افرادی که در زمان قانونی نتوانستند ثبت نام کنند برای دریافت کارت سوخت اقدام کنند.

نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس شورای اسلامی، با تاکید براینکه هیچ محدودیتی برای عرضه سوخت در جایگاه‌ها وجود ندارد و قیمت سوخت افزایش نمی‌یابد، اظهار داشت: بعد از اجرای سامانه کارت سوخت می‌توان ارزیابی کرد که آیا با استفاده از کارت سوخت، قاچاق سوخت کاهش یافته و آیا راهکاری برای پیشگیری از قاچاق سوخت است یا خیر؟

چند طرح دیگر برای بررسی و ساماندهی سوخت در دستورکار کمیسیون انرژی است

وی با ذکر اینکه دولت از دی ماه استفاده از کارت سوخت را اجرایی می‌کند، افزود: شیوهٔ استفاده از کارت سوخت که دولت در وضعیت کنونی آن را مدنظر قرار داده در گذشته وجود داشته و تجربه استفاده از آن هم در کشور وجود دارد که بر این اساس اوضاع سوخت ساماندهی می‌یابد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه این موضوع که میزان ساماندهی سوخت با احیای کارت چه میزان است به زمان نیاز دارد، تصریح کرد: چند طرح دیگر برای بررسی و ساماندهی سوخت در دستورکار بررسیکمیسیون انرژی است.

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar