دپوی کانتینر قطعات خودرو در منطقه آزاد هیچ مشکلی ندارد

بروزرسانی در: سه شنبه 10 اردیبهشت 98 ساعت 04:20
دپوی کانتینر قطعات خودرو در منطقه آزاد هیچ مشکلی ندارد

مدیرعامل منطقه آزاد چابهار با ذکر این‌که دپوی کالا در محدوده منطقه آزاد طبیعی است، گفت: دپوی کانتینر قطعات خودرو در منطقه آزاد هیچ مشکلی ندارد، نمی‌دانم طرح این موضوع از چه بابی بوده است.

عبدالرحیم کُردی در خصوص دپوی ۳۰۰۰ کانتینر قطعات ایران خودرو و سایپا در منطقه آزاد چابهار اظهار کرد:‌ اساساً مناطق آزاد محل دپوی کالا هستند،‌ وارد کننده یا صاحب کالا، هر کالایی را که می‌خواهد به کشور وارد کند بر اساس سفارش‌های ارائه شده در انبارها و محدوده گمرکی منطقه آزاد این کالا می‌ماند.

وی با ذکر این که واردکننده بر اساس نیازهای خودش اظهار می‌کند که می‌خواهد کالا را وارد سرزمین اصلی کند، افزود: دپوی کالا در محدوده منطقه آزاد ایرادی ندارد.

وی در مورد مدت زمان خروج کانتینرهای دو خودروساز مطرح تصریح کرد:‌ برای پروسه خروج بایستی اظهار در گمرک جمهوری اسلامی انجام شود. این کالاها به اصطلاح تجاری نامیده می‌شوند به این خاطر که در منطقه باز نمی‌شوند، فقط از انبارهای منطقه آزاد استفاده کرده و سهم عوارض را می‌پردازند، در ادامه مابه التفاوت سهم عوارض را به گمرک می‌دهند و از طریق گمرک ترخیص می‌شوند.

مدیرعامل منطقه آزاد چابهار بیان کرد:‌ واردکننده در هر زمان که به کالای خود نیاز داشته باشد می‌تواند آنرا خارج کند. گاها بیشتر از این مدتی که می‌گویند ۶ ماه هم یک سری کالا آمده و رفته است. در ۶ ماه اخیر دپو کالاها در انبارها به ویژه پشت محدوده کمرگی داشته‌ایم و طبیعی است.

کُردی گفت: صاحبان کالا هزینه انبارداری را پرداخت می‌کنند و هر زمان هم بخواهند "اظهار" کرده و کالا را وارد کشور می‌کنند.

وی تاکید کرد: دپوی کانتینر قطعات خودرو در منطقه آزاد هیچ مشکلی ندارد، نمی‌دانم طرح این موضوع از چه بابی بوده و این یک موضوع روتینی است که کالا در مناطق انبار شده و در زمان نیاز از گمرک ترخیص می‌شود.

قیمت خودرو منطقه ازاد

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar