استفاده از سیستم هشدار سریع جاده‌ای برای سفرهای جاده‌ای

چهارشنبه 2 مرداد 98 ساعت 15:38
استفاده از سیستم هشدار سریع جاده‌ای برای سفرهای جاده‌ای

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا از پیگیری پلیس برای استفاده از سیستم هشدار سریع جاده‌ای (RDS) برای سفرهای جاده‌ای خبر داد.

سردار سید کمال هادیانفر در مراسم رونمایی از استودیوی پلیس راهنمایی و رانندگی که پیش از ظهر امروز با حضور سخنگوی ناجا ، رئیس پلیس پایتخت، رئیس شورای شهر تهران و جمعی از مسئولان و فرماندهان پلیس برگزار شد، گفت: انضباط موضوع مهمی در ترافیک است که باید حتماً مورد توجه قرار بگیرد.

وی با ذکر اینکه انضباط هم اکنون در کشور ما خوب است، ولی مطلوب و در تراز کشوری مثل جمهوری اسلامی نیست، گفت: بزودی پنج موضوع را در حوزه پلیس راهور در کل کشور ابلاغ خواهیم کرد.

وی با ذکر اینکه یکی از اولویت‌های جدی پلیس، مساله نظم و انضباط ترافیکی است گفت: کاهش تصادفات و به تبع آن کاهش آمار جانباختگان و مصدومان حوادث هم اولویت دیگری است.

به گفته رییس پلیس راهور کشور ، سال پیش بیش از  ۱۷ هزار در تصادفات جان خود را از دست داده و بالغ بر ۳۶۵ هزار نفر هم مصدوم یا مجروح شده‌اند. که این آمار گرچه در مقایسه با سال ۸۵ که شمار جانباختگان بیش از ۲۷ هزار نفر بود کاهش داشته ولی همچنان هم از نظر ما بالاست و باید کاهش یابد.

عابران، ۲۷ درصد کشته‌های تصادفات

سردار هادیانفر در بخش دیگری از سخنان خود با ذکر این که امروز ۲۷ درصد کشته‌های تصادفات عابران پیاده بوده و ۷ درصد هم کودکان هستند، اظهار کرد: باید این آمار کاهش یابد ، کودکان بدون هیچ گناهی در تصادفات جان خود را از دست می‌دهند و باید به این مسائل توجه شود . باید تمام دستگاه‌ها یعنی آن ۳۳ دستگاه مسئول در حوزه ترافیک و کاهش تصادفات پای کار بیاید.

سردار هادیانفر از پیگیری پلیس برای استفاده از سیستم آر بی اف یعنی سیستم هشدار سریع جاده‌ای به خودروها از طریق رادیو خبر داد و گفت: امیدواریم بتوانیم با همکاری صدا و سیما و پلیس از این سیستم  استفاده کنیم تا نظارتمان بر جاده‌ها افزایش یابد.

رئیس پلیس راهور ناجا در مورد آمار جانباختگان حوادث رانندگی در سال جاری هم گفت: برابر اعلام پزشکی قانونی در سه ماهه نخست امسال بالغ بر ۴۰۰۰ نفر در تصادفات جان خود را از دست داده‌اند.

همچنین سردار احمدنوریان معاون اجتماعی ناجا هم دراین مراسم در سخنانی کوتاه گفت  امیدواریم همکاری ما با صداوسیما به حدی برسد تا بتوانیم اخبار را به شکل آنلاین به مردم برسانیم. چون که جامعه به شدت تشنه اخبار صحیح بوده و ما باید در حوزه‌های گوناگون اخبار را به شکل آنلاین به مردم مخابره کنیم.

وی با ذکر این که پیشگیری باید مبنای تمام فعالیت‌های ناجا باشد، گفت: ما می‌توانیم با استفاده از ظرفیتی مثل همین استودیو موضوعاتی مورد علاقه و مورد نیاز مردم را به شکل لحظه‌ای برای مخاطبان ارسال کنیم.

در ادامه سردار محمدرضا مهماندار رئیس پلیس راهور تهران بزرگ هم در ابتدای این مراسم با تشریح چگونگی فعالیت استودیوی پلیس ، اظهار کرد:‌ نشست‌های گوناگونی با مسئولان صدا و سیما در این مورد داشتیم و نمونه‌های گوناگون از استودیوها در پکن، سئول، مسکو ، لیون، ملبرن و ... را بررسی کردیم. در نهایت این استودیو با به‌روزترین تجهیزات رونمایی شد.

به گفته‌ی رئیس پلیس راهور تهران بزرگ، این استودیو از طریق فیبر نوری با صدا و سیما در ارتباط است.

ایسنا

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar