جریمه ۲۰۰ هزار تومانی برای عبور از چراغ نارنجی

سه شنبه 24 تیر 99 ساعت 15:54
جریمه 200 هزار تومانی برای عبور از چراغ نارنجی

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی استان کرمان گفت:جریمه ۲ میلیون ریالی در انتظار رانندگانی است که از چراغ نارنجی عبور می کنند.

سرهنگ"یوسف نجفی" در مورد علت قطع ثانیه شمار های چراغ های سه گانه تقاطع های اصلی شهر کرمان گفت: با وقوع چندین فقره تصادف در تقاطع ها مشخص شد یکی از علل وقوع تصادفات  توجه بیش از حد رانندگان به ثانیه های مانده در چراغ سبز و اضافه کردن ذهنی مدت چراغ نارنجی برای عبور از تقاطع و در نتیجه فشار بیشتر به پدال گاز است.

وی افزود: با توجه به اینکه عبور از چراغ نارنجی به منزله عبور از چراغ قرمز است برابر کد تخلفات راهنمایی و رانندگی مبلغ ۲ میلیون ریال جریمه و برای رانندگان خودروهای شخصی ۵ نمره و برای رانندگان وسائط نقلیه عمومی ۱۰ نمره در سوابق گواهینامه رانندگی افراد خاطی درج خواهد شد.

نجفی گفت: رعایت احتیاط بر خلاف ادعای بعضی از افراد ترس محسوب نمی شود بلکه به این معناست که راننده به رغم داشتن حق قانونی در برخی موارد توجه بیشتری به جوانب داشته و با این احتمال که وقوع برخی تخلفات ممکن است از سوی رانندگان دیگر، عابران پیاده یا مسائل دیگر اتفاق افتد،می طلبد که بیشتر در رانندگی دقت شود.

وی با اشاره به سرعت خودروها در کوچه ها و میادین گفت: در داخل کوچه ها و میادین به دلیل حجم بالای تردد عابران پیاده حداکثر سرعت از نظر کارشناسان ۳۰ کیلومتر تعیین شده از این رو یک راننده خوب برای جلوگیری از هر گونه خطر از افزایش سرعت در این معابر بایستی پرهیز کند.

ایسنا

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar