جزئیات محدودیت ترافیکی ۱۲ تا ۱۷ آبان

دوشنبه 12 آبان 99 ساعت 12:08
جزئیات محدودیت ترافیکی 12 تا 17 آبان

همزمان با تصمیم کمیته اجتماعی انتظامی ستاد ملی مدیریت کرونا در خصوص محدودیت رفت و آمد به ۲۵ مرکز استان، مرکز اطلاعات راهها جزییات محدودیت های ترافیکی امروز تا روز ۱۷ آبان را در محورهای برون شهری اعلام کرد.

چهل و دومین نشست کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا روز پیش برگزار و در زمینه چگونگی محدودیت ها در تعطیلات پیش رو، اتخاذ تصمیم کرد.

براساس اطلاعیه کمیته مزبور از ساعت ۱۲ روز دوشنبه ۱۲ آبان خروج خودروهای شخصی با پلاک بومی و ورود خودروهای شخصی با پلاک غیربومی از به ۲۵ مرکز استان، به شرح مندرج در بند ۲ ، ممنوع است.

مراکز استان‌های دارای ممنوعیت عبارتند از: تهران، البرز، خراسان رضوی، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، فارس، خوزستان، کردستان، اصفهان، قم، مرکزی، خراسان جنوبی، اردبیل، کرمانشاه، بوشهر، هرمزگان، یزد، لرستان، خراسان شمالی، ایلام، چهارمحال و بختیاری، همدان، زنجان، سمنان و کرمان.

اعمال ممنوعیت‌ها در استان‌های تهران و البرز از انتهای حوزه استحفاظی آنها آغاز و به شکل یکپارچه، ورود پلاک غیر بومی و خروج پلاک بومی ممنوع می شود.

زمان آغاز اجرای طرح ساعت ۱۲:۰۰ روز دو شنبه  ۱۲ آبان است و زمان خاتمه طرح ساعت ۲۴ روز جمعه  ۱۶ آبان است.

محدودیت های ترافیکی تعطیلات پیش رو در جاده های برون شهری

بر این اساس مرکز اطلاعات راهها و حمل و نقل جاده ای هم خبر داده است:تردد موتور سیکلت از ساعت ۱۲ ظهر روز دوشنبه ۱۲ آبان تا ساعت ۶ روز شنبه ۱۷ آبان محورهای کرج - چالوس ، هراز ، فیروزکوه و محور تهران - سمنان - مشهد و بالعکس ممنوع است.

رفت و آمد موتور سیکلت های انتظامی و امدادی برای انجام ماموریت های ضروری در مسیر مجاز جریان ترافیک بلامانع است.

همچنین در جاده هراز ترددتمام تریلرها کماکان ممنوع است و تردد تمام کامیون ها و کامیونت ها به استثنای حاملین مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت ۱۲ تا ۲۴ روز دوشنبه ۱۲ آبان و همچنین از ساعت ۶  روز سه شنبه ۱۳ آبان تا ساعت ۲ بامداد روز بعد در محور هراز ممنوع است.

رفت و آمد تمام کامیون ها و کامیونت ها به استثنای حاملین مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت ۱۲ تا ۲۴ روز پنجشنبه  ۱۵ آبان و همچنین از ساعت ۶ روز جمعه ۱۶ آبان تا ساعت ۲ بامداد روز بعد در محور هراز ممنوع است.

آخرین وضعیت جاده‌های شمالی از رفت و آمد روان در محورهای چالوس، هراز، فیروزکوه،آزادراه تهران - شمال و آزادراه قزوین - رشت (رفت و برگشت) خبر می‌دهد.همچنین جاده های شمالی فاقد هرگونه مداخلات جوی است.

افزایش سفر بین استانی در جاده های برون شهری

براساس آخرین اطلاعات دریافتی از ۲ هزارو۲۹۶ دستگاه رفت و آمد شمار فعال در محورهای برون‌شهری، نسبت به روز قبل ۲.۲درصد افزایش رفت و آمد را نشان می‌دهد.

همچنین سهم وسایل نقلیه سنگین ۱۴.۲ درصد، اوج تردد بین ساعت ۱۷ تا ۱۸ و کمترین رفت و آمد بین ساعت ۳ تا ۴ انجام شده است که هموطنان با آگاهی از این موضوع می‌توانند ساعت مناسب تری را برای سفر انتخاب کنند.

آخرین وضعیت ترافیکی دیگر محورها هم از ترافیک سنگین در آزادراه قزوین - کرج حدفاصل ساسانی تا پل فردیس و  ترافیک سنگین در آزادراه کرج - تهران محدوده پل کلاک خبر می دهد.

همچنین ترافیک سنگینی نیز در محور شهریار - تهران محدوده شهرقدس گزارش شده است.

ایرنا

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar